Фото О перспективах производства электрокаров в Украине

Відбулося перше засідання підгрупи «Виробництво» робочої групи зі стратегії розвитку електротранспорту України. Група створена при Міністерстві інфраструктури для вирішення завдань «Національної транспортної стратегії-2030». У засіданні брали участь представники Асоціації автовиробників України.

Було проголошено думку, що в зв’язку з низькою платоспроможністю, на українському ринку, поки що можливе тільки великовузлове складання електрокарів з подальшим їх експортом. Іншими словами, можемо представляти майданчики для компонування автомобілів відомих виробників.

Для того, щоб надати такий майданчик, питання має вирішитися на законодавчому рівні – представити хороші умови розміщення для зацікавлених компаній. Умови розміщення, які обговорюються, можуть не тільки залучати іноземних виробників для побудови власних потужностей. Йдеться також про притягнення до процесів складання національних виробників.

Один з ключових пунктів для стимулювання – переговорний процес з країнами Євросоюзу. У переліку країн походження електрокарів Україна поки не значиться.

Що стосується технічних можливостей – представники автокорпорації «Богдан» вже заявили про свою готовність збирати автомобілі на електротязі, а закарпатський «Єврокар» не тільки автомобілі, але і комплектуючі, і акумулятори.