Подушка безпеки складається з двох елементів:

  • нейлоновий мішок;
  • газогенератор.

Мішок виготовляють з тонкого нейлону – 0,4-0,55 мм. Щоб матеріал не злежався і моментально випростався, його присипають тальком. Саме цю речовину, а не газ, ми бачимо на відео тест-драйвів, коли подушка відкривається.

Газогенератор складається з декількох камер. У них знаходиться паливо у вигляді таблеток, піропатрон (один або два) і фільтри.

Фото Чем наполняется подушка безопасности?

Залежно від кількості піропатронів газогенератори бувають одноступінчасті і двоступінчасті. Двоступеневі наповнюють подушку в два етапи. Перший надуває подушку на 80%, другий спрацьовує тільки, якщо сила удару вимагає дуже жорсткої фіксації.

Також газогенератори поділяються на твердопаливні (з таблетками) і гібридні (таблетки + балон з інертним газом під тиском). В останньому випадку паливо, яке горить, призводить до відкриття балона і газ надходить в подушку.

Як спрацьовує піропатрон

При сильному ударі спрацьовують датчики, встановлені в різних елементах кузова і під капотом. Сигнал обробляється в електронному блоці керування і надходить команда відкрити подушку.

Заряд піропатрона запалюється від високої температури і тиску. Таблетки палива, згораючи, виділяють газ для наповнення подушки.

У загальному обсязі газу, який виділяється в результаті реакції азоту – тільки 45%. Решта 55% – це оксид і діоксид вуглецю, водяна пара і тверді частинки. Щоб вони не потрапили в легені – газогенератор також містить фільтр для їх утримання.

Процес, який часто називають «подушка спрацювала» триває 20-50 мілісекунд. Тиск в подушці зберігається трохи більше 1 секунди, після чого через отвори виходить в салон.

 

Фото Как срабатывает пиропатрон

Вимоги до газу, яким наповнюється подушка

Газ, який наповнює подушку відповідає кільком вимогам: він швидко виробляється, безпечний для здоров’я людини, не вибухонебезпечний.

Перші подушки винахідники намагалися накачати повітрям. Але стиснене повітря, яке потрібно було в певний момент накачати, недостатньо швидко наповнювало подушку. Тому шукали інші методи.

Наступне покоління подушок виробники оснащували піропатронами, в яких вибух відбувався від ракетного палива. Але цей спосіб відкриття ніс високу ступінь небезпеки для водія і пасажирів, тому після серії експериментів ідею залишили.

Далі для газогенераторів почали застосовувати таблетки нітроцелюлози. За лічені мілісекунди абсолютно нешкідливий для людини газ наповнював Airbag. Але в сучасних автомобілях виробники теж відмовилися і від його застосування. Причина – вибухонебезпечність речовини.

Більшість сучасних газогенераторів містить суміш азида натрію, нітрату калію і діоксиду кремнію. При згорянні речовини виділяється великий обсяг азоту. Він наповнює нейлонову подушку більш ніж на секунду. Через калібровані отвори газ виходить в салон.

Що потрібно знати про терміни служби подушки безпеки

Звертаємо вашу увагу, що подушки захищають тільки в разі, коли система безпеки активна і всі її елементи в робочому стані.

Гарантійний термін подушки, це ймовірність того, що піропатрон спрацює – 10-15 років. По закінченню цього терміну бажано провести діагностику кожного з AirBag вашого автомобіля.