З грудня 2018 в Україні запрацював Електронний кабінет водія. Це онлайн-сервіс, де власник автомобіля може створити власну сторінку. На ній відображується вся інформація про автомобілі та господаря. Бажаючі придбати певний також автомобіль можуть отримати про нього докладну інформацію (поїздки, штрафи, попередні власники, пробіг та ін.)

У кабінеті доступні розділи:

  • Картка водія. Тут ви побачите всі дані про свій автомобіль: реєстраційний номер, дату випуску і реєстрації, ПІБ і адресу проживання, особливі відмітки в посвідченні водія та детальні характеристики про автомобіль.
  • Автопарк. Надається інформація про всі зареєстровані вас автомобілі та відкриті справи на них.
  • Електронна черга. Можна зареєструватися в потрібний вам сервісний центр МВС для отримання консультацій або інших послуг.
  • Штрафи. Детальна інформація про штрафи і адміністративні протоколи – номер протоколу, дата, сума, і статус оплати. Якщо є бажання – можна відразу з кабінету сплатити суму штрафу та роздрукувати підтверджуючий документ.
  • Індивідуальні номерні знаки. Не підіймаючись з-за комп’ютера можна вибрати і замовити вподобані номери для свого автомобіля. Автоматично перевіряється обрана вами комбінація букв і цифр на «зайнятість».
  • Перевірка ТЗ. Цікавий розділ для тих, хто бажає придбати авто. Пошук потрібного автомобіля відбувається за VIN-номером. Інформація надається в двох видах: мінімальні дані (безкоштовно) і розширена інформація за 45,68 грн. Платні дані це: наявність позовів на автомобіль, кількість ДТП, в яких він побував, кількість власників, пробіг і наявність страховки.

Фото Електронний кабінет водія в УкраїніІнформація про транспортні засоби доступна, якщо реєстрація та дії з авто були зафіксовані в Єдиному Державному реєстрі.

Вхід в кабінет – за адресою e-driver.hsc.gov.ua. Для реєстрації потрібно отримати цифровий підпис Bank ID або Mobile ID. Один із способів отримання безкоштовного ключа – згенерувати його в системі «Приват24».

З початку роботи сервісу зареєстровано понад 20 тисяч користувачів.