Поролонова основа матеріалу оббивки стелі авто з часом втрачає свої характеристики і розшаровується. Разом з частиною поролонової підкладки при високій вологості відпадає і тканина. Якщо автомобіль зі старим матеріалом віддати в хімчистку, стельова тканина “провисає”. Причому опускання може відбутися не відразу, а поступово, починаючи з будь-якого кутка чи по центру салону.

Міфи про акуратне чищення стелі старих машин

Деякі автолюбителі на форумах пишуть, що, якщо не економити, а взяти для своєї улюбленої машини дорогий засіб, провисання можна уникнути.

Також нерідко хвалять пінні емульсії, які наносять на суху поверхню, а не попередньо змочену. Ніби як «насуху» не відбувається промокання всіх шарів матеріалу.

Є знавці, які пропонують тестувати стелю на міцність натисканням пальців і рахувати секунди до його вирівнювання.

Не користуватися Торнадором – ще одна порада, яка має допомогти уникнути провисання. Що ж говорять з цього приводу майстри?

Провисне стеля авто чи ні: від чого залежить?

Насправді провисне чи ні – залежить від:

  • віку автомобіля;
  • стану машини;
  • попередніх дій власника;
  • наявності поролонової підкладки;
  • якості попередніх чищень салону.

Якщо автомобіль настільки старий, що сиплеться на ходу, ніякі дорогі засоби і обережні протирання м’якими матеріалами не допоможуть. Дах провисне в 99% випадків.

Якщо машина не зовсім нова, але за нею правильно доглядали – при хімчистці частіше вдається уникнути провисання стелі.

Не провисне стеля і в випадках, коли вона обтягнута матеріалом без пінистого утеплювача.

Також стан поролону залежить від того, курили в салоні, чи ні, було гаражне зберігання машини чи вона 24/7 знаходиться на вулиці. Якщо є неприємний запах – швидше за все матеріал розклався і при чищенні відшарується.

Точніше можуть визначити майстри, які професійно займаються чисткою. Вони використовують різні методи визначення якості і стану матеріалу всередині стельової оббивки та попереджають про те, наскільки міцна оббивка ДО того, як брати машину в хімчистку.

Що робити, якщо стеля починає провисати?

Поради по проклеювання стелі, наприклад, клеєм для шпалер – звучать м’яко кажучи «дико», але є люди, які це роблять і раді, що заощадили.

Якщо ж вам важливий приємний зовнішній вигляд салону, з обвислою оббивкою радимо приїхати до нас, або в інший центр ремонтів, щоб зробити професійну перетяжку. Навіть якщо ви обмежені в засобах, можна підібрати недорогі тканини або замінники шкіри.

Професійні інструменти і досвід майстрів допоможуть відновити все швидко, «без шуму і пилу» та з гарантією.

Замінивши оббивку, ви зможете спокійно чистити машину і не думати про те, що в холодну пору року у вас почне все обвалюватися на голову і ви змушені будете так і їздити до тепла.

Професійна хімчистка стелі

Ви можете оновити салон самі, якщо у вас є:

  • кілька засобів для чищення – окремо для пластику, скла, тканини, шкіри і замінника;
  • екстрактор для того, щоб витягнути брудну піну і рідину з матеріалу;
  • інструменти для зняття елементів салону;
  • мікрофіброві серветки;
  • миючий пилосос з потужністю, що регулюється.

Маючи в запасі весь набір, ви зробите хімчистку рівня приблизно середньої автомийки.

Якщо ж вам потрібна впевненість у тому, що вода не залишиться між оббивкою і кузовом, між підлогою та днищем, та інших порожнинах, а машина буде в стислі терміни висушена в камері, щоб уникнути неприємних моментів з різними матеріалами – звертайтеся в Автостейт. Детальніше про нашу хімчистку дивіться на сторінці.

Приведемо вашу машину в ідеальний стан!