Фото Система проти крадіїв автомобілів Toyota і Lexus

Toyota і Lexus представили сучасну систему захисту автомобіля від крадіжки. Це ідентифікатори T-Mark і L-Mark.

Технологія ідентифікатора полягає в тому, що в важкодоступних та видимих місцях автомобіля наноситься речовина. Вона складається з клею і мікродотів – точок з записаними даними.

Кількість місць нанесення мікродотов на машині – від 25 до 30. Кількість таких інформаційних точок – до 10 тисяч. Кожна модель маркується в різних місцях.

Ці інформаційні точки видно неозброєним оком. Зовні мікродоти схожі на темні точки, діаметром до 1 мм.

Кожна точка отримує інформацію у вигляді 14-значного PIN-коду. Його можна прочитати тільки при багаторазовому збільшенні.

У точках «зашиті» дані про модель автомобіля, двигун, трансмісію, комплектацію, колір, дату виробництва та ін.

Нанесення гарантовано буде триматися на автомобілі більше 10 років, при цьому витримуючи температуру навколишнього середовища від -60 до +40 градусів за Цельсієм.

Вартість авто при цьому, за словами виробника, абсолютно не змінюється.

Фахівці кажуть, що технологію маркування T- / L-Mark не вірно називати інноваційної. Тому що подібний метод захисту розробили ще 20 років тому, фахівці DataDot. Але технологію не розвивали, бо не вирішили питання з тим, де будуть зберігатися дані бази.

Зараз зберігати дані погоджується сам автовиробник. Щоб відкрити дані віртуальної картотеки та ідентифікувати машину, власник Toyota або Lexus повинен ввести VIN- або PIN-код.

З 2012 року подібне маркування зробили примусовим в ПАР. Після цього кількість крадіжок автомобілів зменшилася на 80%.

Японський виробник поки впроваджує технологію, але в планах – до 3 кварталу 2020 року встановлювати маркування на весь модельний ряд Toyota і Lexus.