Підготовка авто до зими вчасно робить ваші поїздки безпечними, економить час та кошти. Правда, деякі питання, пов’язані з погодними умовами взимку, все ж вирішувати доведеться. У статті – корисні рекомендації від майстрів Автостейт.

Як очистити лобове скло від крижаної кірки легко?

З метою безпеки перед поїздкою необхідно очистити не тільки лобове скло та бічні вікна, а й фари, стоп-сигнали та бічні дзеркала. В першу чергу відкривайте авто, щоб почати обігрів зсередини. Тоді очистити лід та сніг буде легше.

Регулятор температури вмикайте на максимум, а регулятор швидкості потоку повітря – на середню потужність, щоб не було різкого перепаду температури. Потік повітря направляйте тільки на лобове скло. Температура повітря буде поступово збільшуватися під час прогрівання двигуна.

Подачу повітря обов’язково включайте тільки з салону. Таким чином машина швидше прогріється. Не забудьте включити обігрів заднього скла. Якщо є опція обігріву дзеркал – її теж. Поки буде звільнювати лобове скло – заднє відігріється.

Поки машина холодна – кригу на лобовому склі скребком зняти практично неможливо. Воно чищається все краще з поступовим нагріванням машини зсередини. Ні в якому разі не лийте гарячу воду – різкі зміни температури скла можуть стати причиною тріщин.

Використовуйте спеціальні розморожувачі для скла. Це засоби, які одночасно розчиняють лід і очищають поверхню. До їх складу входять поверхнево-активні речовини (ПАР), спирт, вода і ароматизатори. Існують різні показники меж замерзання цих речовин – до -80 градусів.

Якісні рідини, як правило, випускають в прозорих каністрах. На дні каністри не має бути осаду, та при струшуванні зявитися віна від ПАР-ів. На етикетці обов’язково має вказуватися інформація про виробника та продукт (склад, температура замерзання тощо).

Як запобігти замерзанню скла автомобіля?

Щоб не було криги на лобовому склі вранці, слід ввечері вирівняти температуру салону з вуличною. Для цього, за 7- 10 хвилин до виходу з автомобіля вимкніть обігрів, по можливості відкрийте вікна. Або на кілька хвилин відкрийте всі двері вже на стоянці.

Чим нижчою буде температура лобового скла ввечері, тим менше ймовірність, що на наступний день утвориться кірка льоду. Хоча, після снігу з дощем допоможе тільки прогрів машини зсередини та механічне чищення скла.

Догляд за двірниками

Звичка піднімати «двірники» допомагаэ воді стыкати і потым не примерзнути до лобового скла. Але при цьому пружини, які щільно притискають склоочисники до лобового скла, розтягуються і гірше виконують свою функцію. В результаті – неприємні смуги перед очима замість чистого скла.

Деякі водії знімають «двірники» на час морозної ночі на зберігання в багажник. Інші автолюбителі вважають, що підняти їх вгору, все ж краще, ніж потім віддирати їх від скла або поламати, зачепивши випадково перемикач, прогріваючи машину.

Є ще варіант, який практикують водії для запобігання примерзання щіток до скла – встановлювати їх у вертикальне положення, не піднімаючи їх від лобового. Тоді вода зі скла повністю стече і ймовірність примерзання вночі зменшується. Навантаження на пружини в цьому випадку відсутнє.

Щоб встановити очисники в таке положення – поверніть ключ у замку запалювання, включіть двірники і в момент, коли вони знаходяться у вертикальному положенні – швидко вимкіть. Двірники зупиняться в потрібному положенні.

Якщо двірники все ж примерзли – скористайтеся «розмерзайкою». Через кілька хвилин можна очищати скло і спробувати піднямати двірники. Щоб прогнати цю спеціальну рідину по всій системі омивання скла, потрібно залити її заздалегідь.

Після заливання обов’язково кілька разів помийте скло. Так залишки води в форсунках точно не замерзнуть. Якщо рідина в ємності для склоочисника все ж замерзла – спробуйте залити ізопропіловий спирт.

Як запобігти замерзанню замків, дверей

Після вечірньої мийки автомобіля в зимовий час подбайте про те, щоб вранці вам було комфортно відкривати замки, і ви не витрачали багато часу на очищення. Вологу, яка залишається в отворах замків відмінно витісняє WD-40 з тонкою трубочкою для отворів. Одночасно змаститься замок. Бажано вставити ключ і трохи покрутити його.

Профілактику від замерзання після миття потрібно зробити і гумовому ущільнювачу по периметру дверей – бо волога гума теж примерзає. Для цього можна купити спеціальну силіконову змазку і обробити ущільнювач або використати шматок тканини чи серветку з нанесеною рідиною WD-40.

Якщо замок все-таки замерз – скористайтесь рідиною для розмерзання. Але зверніть увагу, що засіб слід носити в кишені чи сумці (є маленькі пляшки), а не покласти в салон авто. Зверніть увагу також те, що пасажирські двері часто відкриваються в першу чергу. Зайдіть в машину через інші двері і починайте прогрівати машину.

Для розморожування замка можна використовувати WD-40, інші аерозолі-розмерзайки чи спеціальний брелок для розморожування. Ще варіант – при наявності в кишені запальнички нагріти ключ і вставивши його в замок, спробувати акуратно провернути.

Парковка, сніг на даху авто і яскраве сонце взимку

Паркуючи автомобіль на тривалий час, перевірте, чи не заїхали в калюжу. Тому що колеса примерзнуть, і ви не зможете зрушити з місця.

Залишаючи машину на парковці в морозну погоду, включайте першу або задню передачі. Щоб гальмівні колодки не примерзли і не заблокували колеса.

Очищення снігу з лобового скла – одне з головних завдань для комфортної та безпечної поїздки. Але сніг на даху теж обов’язково треба зняти. Якщо цього не зробити – під час руху на прогрітому автомобілі сніжна шапка може з’їхати на лобове скло, створивши небезпечну ситуацію.

Також важливо взимку мати в автомобілі сонцезахисні окуляри. Бо в зимову ясну погоду сонце, яке відбивається від сріблястого снігу, дуже засліплює очі.