Один з важливих елементів вашої безпеки на дорозі – це система гальмування. Її елементи періодично потрібно міняти, так як вони зношуються. Говоримо про гальмівні колодки.

Скільки служать гальмівні колодки?

Термін служби гальмівних колодок залежить в першу чергу від манери водіння та досвіду водія. Також на необхідність заміни впливають:

  • Умови експлуатації;
  • Маса автомобіля;
  • Клас авто і якість матеріалу колодки;
  • Професіоналізм майстрів, які встановлюють;
  • Тип трансмісії;
  • Наявність ABS.

Залежно від марки автомобіля і від того, колодки передні чи задні – різні терміни експлуатації.

В режимі міських поїздок передніх колодок вистачить на 15-35 тисяч кілометрів. Задні проїжджають 30-50 тисяч кілометрів.

Що стосується гальмівних дисків, які є частиною гальмівної системи автомобіля, вони теж вимагають періодичної заміни. У цифрах – це приблизно кожні 100 тис. км.

Ознаки, які вназують на необхідність заміни

Для того, щоб кожного разу не «заглядати» на колодки і не кататися в сервіс, передбачений контроль зносу. Це так звані датчики-скрипуни, які при зношеності колодок видають специфічний скрипучий звук (є не на всіх марках авто). Не варто тільки плутати подібні звуки, які виникають, коли їдете по мокрому покриттю. Якщо звуки виникають через води, в суху погоду вони повинні зникнути.

У більшості сучасних автомобілів передбачений електронний контроль. Коли колодка зноситься, на панелі ви побачите інформаційний сигнал про необхідність заміни.

Якщо ви помічаєте чорний металічний пил на своїх колесах – це теж показник того, що настав час ТО.

Якщо не замінити вчасно, що тоді?

Відмова гальм на дорозі, вихід з ладу гальмівних супортів, механічна поломка елементів, а також вібрація і повільна реакція на натиск гальма – ці проблеми ви отримуєте, якщо приділяєте увагу стану системи.