Подушка захищає вас від травм, а іноді навіть дарує друге життя. Щоб ці елементи системи безпеки авто спрацювали вчасно, вони повинні бути активні.

Сучасні алгоритми керують роботою цифрової системи, не допускаючи збоїв. Але все ж бувають випадки, що подушки спрацьовують без попадання авто в ДТП. І тоді, щоб забезпечити надійність автомобіля, доводиться замінювати і подушку, і датчик, і перепрошивати електронний блок управління.

Більш, того, ви можете «потрапити» на ремонт салону, адже подушки, активуючи, зносять оббивку, розбивають скло. Але просто так вона не відкриється.

Як спрацьовує подушка безпеки?

Щоб подушка безпеки наповнилася газом, виконується певний алгоритм. Послідовність дій така:

  • датчик фіксує сигнал небезпеки;
  • інформація передається на електронний блок SRS, який аналізує інформацію;
  • результат операцій у вигляді відкриття подушки передається на потрібні AirBag;
  • спрацьовує заряд піропатрона і випускається газ;
  • «повітряні мішки» відкриті.

Спрацювання подушок безпеки без ДТП

Сенсори удару не дивлячись на високу чутливість, не контролюють ситуацію навколо автомобіля на 100%. Вони просто «відгукуються» на поштовхи, різкі зміни швидкості машини і високу вібрацію.

Тому датчики можуть відкрити AirBag в випадках:

  • різка зміна нахилу кузова авто;
  • потрапляння в глибоку яму на високій швидкості;
  • прямі і бокові удари об бордюр або інший предмет на дорозі;
  • на високій швидкості ви потрапляєте на підвищення, перепад асфальтного покриття і авто підлітає, як з трампліна.

І ще один варіант мимовільного відкриття – коли автолюбителі вирішують перевіряти наявність подушок на б/в авто, використовуючи не пристосовані для цього прилади. При такому відкритті можна серйозно травмуватися і ще й додатково оплачувати установку нових подушок. Ну або їздити без захисту.

В яких випадках AirBag НЕ спрацьовує?

Буває і навпаки, що подушки навіть при сильному ударі не відкриваються. В чому може бути проблема?

Б/в авто. При покупці ви не перевірили, чи є подушки (можуть бути встановлені обманки). Також при перепродажу могли з електронного блоку інформацію про помилку після ДТП стерти, а систему SRS не перепрошити і не відновити датчики.

Якщо ви купували авто в салоні. Неспрацювання може трапитися в деяких моделях, якщо пасажири не пристебнуті. Якщо застібки ременів безпеки не зафіксовано – система автоматично вважає, що на сидінні нікого немає. І «береже» власника машини від зайвих витрат і відновлення подушки і елементів салону.

Висновки

У статті ми описали випадки, при яких можливе спрацювання подушок без ДТП. Але ви бачите, що причина відкриття AirBag все одно є. Запобігти цим випадки ви в силах, якщо будете обережними на дорозі та дотримуватиметеся швидкісного режиму.

Якщо ж виникають питання про подушки безпеки або відновлення всієї системи – майстри готові вам допомогти. Починаючи з відповідей на питання, закінчуючи встановленням нових подушок, перепрошивкою SRS та тюнінгом салону.

Бажаємо вам тільки гладкого дорожнього покриття!