Про те, що потрібно регулярно проходити ТО, контролювати рівень рідин та справність роботи різних вузлів автомобіля, ви, як турботливий власник, звичайно пам’ятаєте.

Але питання безпеки, яке піднімається зрідка – наприклад, коли побачимо аварію на дорозі, часто проходить мимохідь.

А дарма. Елементи системи безпеки в машині теж вимагають вашої уваги – у кожного з них є свої терміни експлуатації.

 

Як дізнатися про терміни подушок для вашої моделі?

По-перше – з інструкції по використанню. Ці рекомендації дає виробник. В середньому, гарантований термін експлуатації подушок автомобілів, випущених до 90-х років – до 15 років.

По-друге – це можуть бути довідники виробника. Ними скористайтеся, якщо купили автомобіль з пробігом, а колишній власник документацію не зберіг.

Термін придатності подушок більш сучасних автомобілів в основному збігається з терміном служби самої машини. Якщо який-небудь елемент виходить з ладу – про це сигналізує індикатор на панелі приладів. Придивляйтеся до сигналів і вчасно реагуйте.

Якщо вам пригнали машину з-за кордону – варто провести діагностику, щоб встановити працездатність датчиків, ременів, та й власне наявність подушок.

Коли потрібна заміна подушок безпеки?

Заміна обов’язково потрібна, якщо автомобіль побував в ДТП і подушки розкрилися. Причому не ремонт, а саме заміна подушок. Адже на кону безпека ваша і людей, яких ви везете в салоні авто.

Подібна категоричність пояснюється тим, що автомобілі, які нам привозять на ремонт часто бувають з «заглушками» замість подушок, відключеними датчиками і іншими проблемами з системою безпеки після аварій.

У критичній ситуації на дорозі в такій автівці ви абсолютно не захищені.

Звертаємо також вашу увагу на те, що перевірка і діагностика подушок за порадами «з інтернету» може привести до сумних результатів. Подушка блискавично відкривається і серйозно травмує, адже швидкість відкриття 20 мілісекунд не дозволяє людині встигнути зреагувати та уникнути удару.

Якщо сумніваєтеся в працездатності подушок безпеки свого автомобіля – запрошуємо на діагностику в наш сервісний центр. Перевіримо датчики, фізичну наявність подушок, працездатність всіх елементів системи безпеки.

І бажаємо, щоб вам не зустрічалися ситуації, при яких спрацьовує AirBag.