Дизайн панелі приладів сучасних автомобілів дуже різноманітний, оскільки кожен автовиробник хоче виділити свій продукт і зробити його більш зручним для користування. У цій частині салону розміщені всі прилади для вимірювання і контролю систем машини, так що це важливий і просто незамінний елемент.

Місцезнаходження та складові частини приладової панелі

Традиційно всі панелі від різних автовиробників розташовують зліва перед очима водія машини. Іноді в легкових машинах цей компонент розміщують в центрі, але вона все ж трохи повернута в бік до керма, щоб легше було зчитувати всі показники.

Складовими панелі приладів є:

  • спідометр для контролю швидкості пересування;
  • контрольні лампи для відстеження роботи вузлів;
  • лічильники для відображення пробігу;
  • показник температури для системи, що займається охолодженням;
  • рівень палива;
  • прилад вимірювач обертів двигуна.

Даний набір є стандартним, його склад, звичайно ж, доповнюється різними виробниками.

панель приладів автомобіля фотографіяБагатьом знайома ситуація, коли на панелі засвічується символ, з яким до цього моменту ви не знайомилися і нічого про нього не чули. Звичайно ж, багато значки для звичайного автолюбителя можуть бути в новинку, оскільки автомобілі стають все більше і більше високотехнологічними. Що вже говорити про людей, для яких машина просто засіб пересування, а не хобі або просто приємне проведення часу. Так що ж означають значки на приладовій панелі і важливо чи взагалі їх розуміти? Звичайно, деякі значки дуже важливі для безпечного пересування та експлуатації машини. Частина з них можуть попереджати про якийсь не дуже серйозну проблему. Але є також елементи, які можуть взагалі вийти з ладу якщо ви не звернете свою пильну увагу на них. Може саме цей значок говорить про негайному виклику екстреної допомоги.

Для чого потрібні значки на панелі приладів

Це найшвидший і ефективний спосіб повідомити водія про потенційні несправності. Таким чином, він завжди в курсі роботи кожного важливого механізму автомобіля. Як і всі інші системи, елементи панелі за довгий час свого існування еволюціонували в більш привабливі на вигляд.

Колір

У більшості випадків червоний колір показує потенційну дуже серйозну проблему або вимога вирішити проблему з безпекою. Його також використовують для нагадувань. Жовтий і помаранчевий колір означатиме потребу в ремонті або заміні певної деталі найближчим часом. Синій і зелений колір позначають стабільність роботи системи.

Увага! Якщо після початку роботи двигуна, якісь незнайомі вам символи не перестали світитися червоним, вам потрібно припинити рух в безпечному місці в найкоротші терміни.

Сучасні системи, наприклад подушки безпеки, займаються самотестуванням в постійному режимі, що дозволяє контролювати їх стан. Результати можуть відображатися на панелі. Ми відібрали 64 найпоширеніших символу приладової панелі для різних моделей автомобілів. Багато світлових сигналів можуть бути досить специфічними для конкретного виробника, все детальну інформацію про свою модель автомобіля можна знайти в довіднику. Ознайомившись з даним матеріалом, ви відчуєте себе більш впевненим за кермом і навіть в екстрених ситуаціях. Додатково, ви зможете похвалитися своїми знаннями перед друзями, які можуть навіть не здогадуватися про їх значеннях.

Найпоширеніші символи

 

1 – передні протитуманні фари
значки на панелі приладів фотографія2 – несправний електро або гідропідсилювач керма
3 – задні протитуманні фари
4 – рідина для склоомивача майже закінчилася
5 – максимальний ступінь зношеності гальмівних колодок
6 – круїз-контроль активний
7 – сигнали поворотів включені або ж активована аварійна сигналізація
8 – датчик дощу і світла
9 – режим Snow Mode, дозволяє використовувати передачі вищого рівня при початку пересування
10 – сигнал інформаційного повідомлення
11 – активні свічки розжарювання, даний індикатор гасне відразу після періоду прогріву
12 – мороз
13 – безконтактний ключ присутній
14 – ключ не знайдений
15 – потрібно замінити батарею ключа
16 – інформація про небезпечний скорочення дистанції, також, таким чином, водій попереджається про перешкоду
17 – натисніть педаль зчеплення
18 – натисніть педаль гальма
значення значків на приладовій панелі фотографія19 – блокування рульової колонки
20 – дальнє світло
21 – в покришках проблеми з тиском
22 – активація зовнішнього освітлення
23 – одна або більше ламп зовнішнього освітлення не справні, причина може критися в несправності ланцюга
24 – одна або більше ламп стоп-сигнала справні
25 – індикатори фільтр сажі
26 – причіпний пристрій
27 – попередження пневматичної підвіски
28 – зміна смуги руху: миготіння жовтим вогником позначає зсув автомобіля зі смуги, що світиться постійно жовтим кольором сигнал говорить про поломку, а зелений говорить про включеній системі
29 – каталітичний нейтралізатор перегрівся або ж несправний, як правило, додатково супроводжується зниженням потужності двигуна
30 – нагадування про не пристебнутий ремінь безпеки
31 – гальмо стоянки активований
32 – акумулятор має низьку напругу або він розрядився, додатково так можуть позначатися інші поломки системи електропостачання
33 – система допомоги для парковки
34 – потрібно планове технічне обслуговування машини
35 – адаптивні передні фари
36 – автоматичний нахил фар несправний
37 – задній спойлер не справний
38 – несправна дах кабріолета
39 – проблема в роботі подушки безпеки
40 – річний гальма несправні
41 – в паливний фільтр потрапила вода
42 – подушка безпеки не активна
43 – несправність
44 – фари ближнього світла
45 – повітряний фільтр має забруднення
46 – режим дозволяє економити паливо
47 – система, яка допомагає під час спуску з гори
48 – висока температура
49 – антиблокувальна система гальм не функціонує
50 – проблема в роботі паливного фільтра
значення значків на приладовій панелі фотографія51 – двері перебувати у відкритому стані
52 – капот знаходиться у відкритому стані
53 – кількість палива на низькому рівні
54 – коробка передач несправна
55 – швидкості перевищує зазначену
56 – амортизатори підвіски
57 – тиск масла на низькому рівні
58 – лобове скло обігрівається
59 – багажник відкритий
60 – неактивна система стабілізації
61 – датчик дощу
62 – двигун має неполадку
63 – заднє скло обігрівається
64 – очищення переднього скла

Приладова панель для перевірки працездатності вузлів автомобіля

Перед стартом пересування водій може перевірити багато показників, тільки оцінивши всі, що показує панель приладів. Вам просто потрібно провести тестування систем перед початком денної експлуатації. Відзначимо, що це не займе багато часу.

Після активації запалювання на консолі різними кольорами спалахує багато сигнальних лампочок. Як вище вже зазначалося, їх точний склад відрізняє через дизайнерських рішень і традицій конкретного виробника або моделі автомобіля. В незалежність від цього засвітяться наступні сигнали:

  • значок тиску мастильної системи;
  • значок злагодженої роботи акумулятора;
  • значок включення ручного гальма.

Якщо ви власник автомобіля оснащеного дизельним двигуном, тоді на вашій панелі повинен також заробити індикатор, який вказує на стан свічок накалу. Він загориться на короткий час.

З запуском двигуна сигнальні значки з червоним відтінком повинні зникнути, залишиться тільки датчик ручного гальма. Для перевірки працездатності і повній справності контролера ручника просто затягніть його, і встановіть на місце. Додатково можна перевірити реакцію спеціального індикатора.

Через 20 секунд після активації роботи двигуна потрібно вимкнути його і повторно включити запалювання. У разі повної справності мотора, датчик, який відповідає за масляне тиск, не повинен горіти. За всіма правилами воно повинно прийти до нормального показника в даний момент. Справний двигун буде причиною загоряння лампи не раніше 5 секунд після включення. Якщо ви бачите перед своїми очима іншої результат, тоді мотор, швидше за все, зношений. У такому випадку радимо звернутися на СТО.

Даний експрес-огляд машини, звичайно, не покаже вам все до однієї ймовірні або існуючі поломки. Все ж він дає можливість володіти достовірною інформацією про експлуатацію транспортного засобу в цей день. Погодьтеся, дуже корисно, оскільки ніхто не хоче зупинитися посеред дороги з помолкі.

Несправності приладовій панелі

За довгий час виробництва машин і відповідно їх панелей приладів, кількість механічних складових останньої все зменшується. Виробники більше довіряють електронного та світлового вмісту. Як правило, поломки приладової панелі будуть пов’язані з банальним зносом через тривало часу використання механічних частин. Часто причиною для ремонту можуть стати збої в роботі бортового комп’ютера, а без нього, як ми розуміємо сьогодні дуже складно комфортно пересуватися. Сучасні автомобілісти вже звикли до пропонованих виробниками можливостям. Також можливі серйозні неполадки з бортовою електромережею. Через це можуть не працювати як окремі лампочки, так і все відразу. Або ж напруга буде подаватися некоректно. Тільки ви помітили будь-які проблеми роботи даного компонента салону, потрібно звернутися до фахівців. Пересування по дорогах з неправильними показниками приладів панелі не буде правильним і безпечним рішенням. Це вкрай небезпечно.

Підсумки

Піктограми, які ми описали вище, є найпоширенішими. Але все ж ваш автомобіль може мати свої особливі індикатори. Кожна марка може мати свої особливості і особисті іконки для позначення одного і того ж. Також вони відрізняються і по причині різного року випуску автомобіля, звичайно ж нові автомобілі оснащені якимись більш новими системами, які у старших автомобілів не були присутні.

Ми попереджаємо, що даний матеріал несе більше інформаційний характер для більшості автовиробників. Це не повний список можливих значків приладової панелі існуючих на сучасному ринку транспортних засобів такого типу, але ми постаралися зробити більш універсальний і найповніший список.

Кожен автомобіліст повинен слідувати наступному правилу – якщо панель схожа на новорічну ялинку, старанно прикрашену різноколірними гірляндами, тоді потрібно звернутися до експерта, який повинен найближчим часом оглянути всі системи і компоненти транспортного засобу. Визначення поломки самостійно може бути без результативним, так що в таких випадках краще відразу ж звертатися в спеціалізовані місця. Не витрачайте просто свого часу і відразу ж передайте все в руки експерту.

Безпека автомобіля дуже важливий фактор, оскільки життя багатьох людей сьогодні проходить в тісній зв’язці з транспортними засобами. Є люди, які проводять більшу частину дня саме в машині, та й по всьому вирішуються саме в цьому місці. Автомобіль стає також часто використовуваним в довгих поїздках на машині разом з сім’єю. Діти батьки та інші родичі стають постійними пасажирами, що вимагає особливої ​​уваги до питання безпеки, оскільки саме водій відповідає за справність машини і саме він повинен постійно контролювати автомобіль на всі важливі показники. Так що злагодженість роботи всіх систем є невід’ємним фактором для спокою. Не забувайте стежити за всіма символами на приладовій панелі, що дозволить більш впевнено почувати себе на дорозі.