Порівняння стане в нагоді не тільки автомобілістам – з перерахованих штучних матеріалів виготовляються меблі, сумки, одяг та аксесуари. Використання штучної шкіри дозволяє зменшити негативний вплив на екологію, зберегти життя тваринам та заощадити кошти.

Почнемо з синтетичного матеріалу під назвою дерматин. Він складається з тканинної основи і нанесеної зверху плівки нітроцелюлози. Це найнижча якість з усіх штучних замінників шкіри. Зараз дуже рідко використовується. Розтріскується при низьких температурах, в спеку на кріслах з такого матеріалу спина дуже потіє.

Фото Штучні замінники шкіри для оббивки салону автомобіля - PVC-шкіраPVC-шкіра – полівінілхлорид або ПВХ. Матеріал теж складається з тканинної або нетканої основи та плівки. Це один з недорогих замінників шкіри. Зносостійкість вища, ніж у дерматину, але матеріал грубий на дотик, не пропускає повітря та вологу. Тобто в теплу пору року на такому сидінні теж буде дуже спекотно. Але що стосується довговічності – PVC стійкий до зношування.

PU-шкіра – це матеріал, який складається з тонкої бавовняної або поліефірної основи, покритої поліуретановою плівкою з мікропорами. Він досить стійкий до фізичних пошкоджень, без запаху, гіпоалергенний та пропускає вологу. В умовах морозу – PU-шкіра не тріскається і на дотик практично не відрізняється від натуральної шкіри.

Крім назви PU-шкіра, матеріал на основі синтетичного волокна ще називають дихаючою шкірою або еко-шкірою. Під час виробництва шари поліпропілену піддаються тисненню, яке подыбне до малюнка натуральної шкіри. Якість еко-шкіри вища, чим товщий шар поліуретанової плівки.

Фото Штучні замінники шкіри для оббивки салону автомобіля - еко-шкіраВибираючи такий матеріал, звертайте увагу на те, що маркування «PU-шкіра» можуть ставити і на матеріали нижчої якості. Наприклад, для здешевлення виробництва і надання фактури натуральної шкіри PU можуть наносити на шкіру PVC. Остання не пропускає повітря і вологу, в результаті отримують матеріал гірший.

Еко-шкіра дуже проста в догляді – можна протирати м’якою тканиною, змоченою в розчині для натуральної шкіри або делікатних тканин. Еко-шкіра приємна до тіла та еластична. Задяки цьому, нею зручно обтягувати найскладніші поверхні.

Крім штучної шкіри для оббивки салону автомобіля часто використовують алькантару, автомобільний карпет, вініл.

Фото Штучні замінники шкіри для оббивки салону автомобіля - алькантара

Алькантара. Матеріал з мікроволокна, схожий на натуральний замш. Приємний на дотик, стійкий до стирання, не дряпається, не горить, виглядає дуже презентабельно.

Фото Штучні замінники шкіри для оббивки салону автомобіля - автокарпет

Автокарпет – бюджетний матеріал, схожий на килим без ворсу. Переваги – ціна, вибір відтінків, добре тримає форму, створює індивідуальний стиль авто. Недолік – короткий термін експлуатації і швидко брудниться.

Фото Штучні замінники шкіри для оббивки салону автомобіля - вініл

Вініл виготовляють у вигляді тонкої плівки та шкіри. Плівку використовують для декорування пластикових деталей. Вона випускається з клейовою основою, тому оновити салон можна навіть самому. Вінілову шкіру використовують для крісел, дверних панелей, приладової дошки, даху. Матеріал міцний, стійкий до впливу хімічних засобів.

Сподіваюся, стаття була вам корисною і ви підберете найзручніший матеріал для автомобіля.