Порівняння стане в нагоді не тільки автомобілістам – з перерахованих штучних матеріалів виготовляються меблі, сумки, одяг та аксесуари. Використання штучної шкіри дозволяє зменшити негативний вплив на екологію, зберегти життя тваринам та заощадити кошти.
Почнемо з синтетичного матеріалу під назвою дерматин. Він складається з тканинної основи і нанесеної зверху плівки нітроцелюлози. Це найнижча якість з усіх штучних замінників шкіри. Зараз дуже рідко використовується. Розтріскується при низьких температурах, в спеку на кріслах з такого матеріалу спина дуже потіє.
PVC-шкіра – полівінілхлорид або ПВХ. Матеріал теж складається з тканинної або нетканої основи та плівки. Це один з недорогих замінників шкіри. Зносостійкість вища, ніж у дерматину, але матеріал грубий на дотик, не пропускає повітря та вологу. Тобто в теплу пору року на такому сидінні теж буде дуже спекотно. Але що стосується довговічності – PVC стійкий до зношування.
PU-шкіра – це матеріал, який складається з тонкої бавовняної або поліефірної основи, покритої поліуретановою плівкою з мікропорами. Він досить стійкий до фізичних пошкоджень, без запаху, гіпоалергенний та пропускає вологу. В умовах морозу – PU-шкіра не тріскається і на дотик практично не відрізняється від натуральної шкіри.
Крім назви PU-шкіра, матеріал на основі синтетичного волокна ще називають дихаючою шкірою або еко-шкірою. Під час виробництва шари поліпропілену піддаються тисненню, яке подыбне до малюнка натуральної шкіри. Якість еко-шкіри вища, чим товщий шар поліуретанової плівки.
Вибираючи такий матеріал, звертайте увагу на те, що маркування «PU-шкіра» можуть ставити і на матеріали нижчої якості. Наприклад, для здешевлення виробництва і надання фактури натуральної шкіри PU можуть наносити на шкіру PVC. Остання не пропускає повітря і вологу, в результаті отримують матеріал гірший.
Еко-шкіра дуже проста в догляді – можна протирати м’якою тканиною, змоченою в розчині для натуральної шкіри або делікатних тканин. Еко-шкіра приємна до тіла та еластична. Задяки цьому, нею зручно обтягувати найскладніші поверхні.
Крім штучної шкіри для оббивки салону автомобіля часто використовують алькантару, автомобільний карпет, вініл.
Алькантара. Матеріал з мікроволокна, схожий на натуральний замш. Приємний на дотик, стійкий до стирання, не дряпається, не горить, виглядає дуже презентабельно.
Автокарпет – бюджетний матеріал, схожий на килим без ворсу. Переваги – ціна, вибір відтінків, добре тримає форму, створює індивідуальний стиль авто. Недолік – короткий термін експлуатації і швидко брудниться.
Вініл виготовляють у вигляді тонкої плівки та шкіри. Плівку використовують для декорування пластикових деталей. Вона випускається з клейовою основою, тому оновити салон можна навіть самому. Вінілову шкіру використовують для крісел, дверних панелей, приладової дошки, даху. Матеріал міцний, стійкий до впливу хімічних засобів.
Сподіваюся, стаття була вам корисною і ви підберете найзручніший матеріал для автомобіля.