Система відеофіксації, яку Кабінет Міністрів схвалив ще в 2018, має запрацювати з 1 травня. Це поки що 20 камер, які будуть фіксувати порушення правил дорожнього руху в Києві.

Запуск системи вже кілька разів відкладався. Але на цей раз уряд обіцяє, що тестовий період закінчиться до кінця квітня, а з травня водії, які порушили правила, будуть отримувати «листи щастя». Запущено аналітичний центр безпеки дорожнього руху, а до 1 травня планують встановити ще 30 камер.

Камери поки будуть фіксувати тільки перевищення швидкості. Система не повністю автоматична – звіряти номери автомобіля, сфотографовані камерою, повинен буде співробітник поліції. Тільки тоді буде оформлятися протокол про порушення.

Протоколи і штрафи за порушення ПДР будуть відправлятися рекомендованим листом власнику автомобіля, який зафіксувала камера.

МВС запустило сайт для швидкої перевірки порушень, водій зможе переглянути виписані протоколи в «електронному кабінеті водія», а мобільний додаток «Дія», яке встановлюється на смартфон водія, надаватиме миттєві push-повідомлення.

Радник мера Києва, Максим Бахматов наголосив, що систему реалізували за рахунок коштів місцевого бюджету Києва.