Фото В Украине на базе «Интернета вещей» будут создавать умные дороги

У Міністерстві інфраструктури України підписали Меморандум і провели прес-конференцію з питання запуску пілотного проекту «Інтернет речей на дорогах на базі технології зв’язку 5G». У брифінгу взяли участь:

  • Володимир Омелян – міністр інфраструктури;
  • Жан-Ерік де Загін – глава представництва Європейського інвестиційного банку в Україні;
  • Дірк Левандовскі – голова CBT TEPS Центральної та Східної Європи Nokia;
  • Олександр Ласкавий – провідний менеджер програм Nokia Solutions and Networks Ukraine.

Володимир Омелян заявив, що даний проект – один з головних для Міністерства. За допомогою програми буде створюватися віртуальна інформаційна мережа, яка буде підвищувати безпеку руху на дорогах, моніторити рух і аналізувати всі транспортні потоки.

Після підписання Меморандуму починаються роботи по запуску пілотного проекту. Першим кроком стали монтажні роботи «пробної» ділянки траси. Це 21-й кілометр Дніпровського шосе. На тестовій ділянці встановлять кілька камер і метеостанцію. Інформація буде передаватися через комерційну LTE-мережу Vodafone за допомогою відеострімів в стаціонарний центр даних. Таким чином формується аналітика будь-якого руху на перехресті.

Другий крок – розширене тестування на прикладі цілої траси. Третій етап почнеться в липні 2019. Він полягає в плануванні та виконанні проекту на всіх дорогах України з міжнародним значенням. З цього моменту для передачі інформації мають застосовувати технології мереж 5G.

«Це абсолютно нові технології, які відкривають нам вражаючі можливості», – говорить Омелян про проект.