Двірники для автомобілів – це чисте скло під час поїздки і як результат – безпека на дорозі. Які є види склоочисників та на що звертати увагу при їх купівлі – читайте в матеріалі від Автостейт.
Каркасні автомобільні склоочисники
Найпоширеніший, класичний вид. На металевому корпусі кріпиться гумова щітка. Каркас має кілька шарнірних з’єднань, які забезпечують хороший притиск. Втулки і осі раніше робилися з металу, сучасні виробляють із пластику. Саме пластикові елементи забезпечують більшу рухливість, точність з’єднань і легше чистяться від льоду.
З плюсів – невисока вартість і універсальність. При виборі варто враховувати тільки їх розмір. Мінуси – бояться обмерзання, через погану аеродинаміку щіток на високій швидкості погіршується якість очищення. Термін служби шарнірних з’єднань через потрапляння в них пилу та піску невисокий. Також з часом механізм каркасу розхитується і натяг слабшає. В результаті гумове лезо недостатньо притискається до скла.
Якщо матеріали каркасу і гуми якісні – щітка буде добре очищати скло рік-півтора. В іншому випадку – вже після декількох місяців експлуатації двірники будуть залишати розводи на склі.
Безкаркасні двірники
Безкаркасні склоочисники представляють собою дві металеві пластини. Їх нижній край виготовляється за формою лобового скла. Між пластинами – гумове «лезо». По краях пластина закривається заглушками. Така конструкція дозволяє користуватися ними цілий рік, легше справлятися з обмерзанням.
Щітки мають низький аеродинамічний опір на швидкості. Але вони набагато дорожчі. Недоліком є те, що вони призначені для певної моделі авто. Зате мити скло будуть ідеально. Термін використання в середньому – 2-3 роки. По закінченню цього терміну металеві пластини починають втрачати пружність і залишають пропуски в зоні «змітання». Є можливість замінити лезо.
Гібридні склоочисники для автомобілів
Модернізуючи каркасний варіант щіток, розробники приховали каркас в гумовий чохол. Він захищає всі з’єднання від вологи і пилу. Це і є гібридні двірники.
Каркас став більш компактним, гума в таких виробах використовується високої щільності, що дозволяє довго витримувати інтенсивне тертя, прямі сонячні промені та вологу. Щітки-гібриди краще справляються з чищенням більш опуклих лобових форм скла. Це завдяки вдосконаленому шарнірному каркасу, який щільно притискає лезо до скла.
Відповідно до можливостей і ціна вища. Що стосується терміну служби гібридів – це приблизно стільки, скільки у безкаркасних виробів – 2-3 роки.
У гібридних щіток є і недоліки. Наприклад, на високій швидкості повітряні потоки, впливаючи на високий кожух, призводять до постійного тремтіння всього вузла. А це зменшує їх термін служби. Також висока ймовірність «втратити» дорогі двірники. Залишаючи автомобіль на ніч у дворі, пам’ятайте про діячів, які живуть за рахунок крадіжок елементів автомобілів.
Ідея сховати каркас від обмерзання привела до того, що створили так звані «зимові двірники». Існують також двірники з тефлоновим шаром, який абсолютно не замерзає при мінусових температурах.
І ще один варіант «модних» зимових склоочисників – з електрообігрівом. Гнучкі нагрівальні елементи розташовуються уздовж металевого полотна і нагрівають щітку зсередини. Температури достатньо для того, щоб щітка не примерзала, а полотно залишалося еластичним. Вони підключаються до електричної системи автомобіля.
Щітка-двірник для заднього скла і види кріплень склоочисників
Двірники для заднього скла зношуються швидше через пісок і пил, величезна кількість яких осідає на склі. І хоча задній двірник включається набагато рідше – міняти його теж доводиться часто.
Гачок, кнопка, клешня, “Pin lock”, бічний штир, бічний затиск, верхній замок та інші назви – це типи кріплення щіток. Виробники, вказуючи на упаковці, для яких автомобілів підійде склоочисник, пропонують і набори кріплень різних видів. Також визначитися з потрібним типом кріплення (в разі нефірмової покупки) допоможе досвідчений продавець.
Догляд за автомобільними двірниками
Як дорогі, так і найпростіші двірники вимагають догляду. Якщо ви будете використовувати їх з сезонними (літніми та зимовими) рідинами-омивачами, не включати на зледенілому склі, не відривати примерзлі від скла і не відбивати ними лід на склі – вони прослужать довше. При цьому, звичайно ж, велику роль відіграє виробник і якість матеріалів, з якого виготовлені щітки.