Двірники для автомобілів – це чисте скло під час поїздки і як результат – безпека на дорозі. Які є види склоочисників та на що звертати увагу при їх купівлі – читайте в матеріалі від Автостейт.

Каркасні автомобільні склоочисники

Фото Каркасні склоочисники для автомобілів

Найпоширеніший, класичний вид. На металевому корпусі кріпиться гумова щітка. Каркас має кілька шарнірних з’єднань, які забезпечують хороший притиск. Втулки і осі раніше робилися з металу, сучасні виробляють із пластику. Саме пластикові елементи забезпечують більшу рухливість, точність з’єднань і легше чистяться від льоду.

З плюсів – невисока вартість і універсальність. При виборі варто враховувати тільки їх розмір. Мінуси – бояться обмерзання, через погану аеродинаміку щіток на високій швидкості погіршується якість очищення. Термін служби шарнірних з’єднань через потрапляння в них пилу та піску невисокий. Також з часом механізм каркасу розхитується і натяг слабшає. В результаті гумове лезо недостатньо притискається до скла.

Якщо матеріали каркасу і гуми якісні – щітка буде добре очищати скло рік-півтора. В іншому випадку – вже після декількох місяців експлуатації двірники будуть залишати розводи на склі.

Безкаркасні двірники

Фото Безкаркасні склоочисники для авто

Безкаркасні склоочисники представляють собою дві металеві пластини. Їх нижній край виготовляється за формою лобового скла. Між пластинами – гумове «лезо». По краях пластина закривається заглушками. Така конструкція дозволяє користуватися ними цілий рік, легше справлятися з обмерзанням.

Щітки мають низький аеродинамічний опір на швидкості. Але вони набагато дорожчі. Недоліком є те, що вони призначені для певної моделі авто. Зате мити скло будуть ідеально. Термін використання в середньому – 2-3 роки. По закінченню цього терміну металеві пластини починають втрачати пружність і залишають пропуски в зоні «змітання». Є можливість замінити лезо.

Гібридні склоочисники для автомобілів

Модернізуючи каркасний варіант щіток, розробники приховали каркас в гумовий чохол. Він захищає всі з’єднання від вологи і пилу. Це і є гібридні двірники.

Каркас став більш компактним, гума в таких виробах використовується високої щільності, що дозволяє довго витримувати інтенсивне тертя, прямі сонячні промені та вологу. Щітки-гібриди краще справляються з чищенням більш опуклих лобових форм скла. Це завдяки вдосконаленому шарнірному каркасу, який щільно притискає лезо до скла.

Фото Гібридні склоочисники для автомобілів

Відповідно до можливостей і ціна вища. Що стосується терміну служби гібридів – це приблизно стільки, скільки у безкаркасних виробів – 2-3 роки.

У гібридних щіток є і недоліки. Наприклад, на високій швидкості повітряні потоки, впливаючи на високий кожух, призводять до постійного тремтіння всього вузла. А це зменшує їх термін служби. Також висока ймовірність «втратити» дорогі двірники. Залишаючи автомобіль на ніч у дворі, пам’ятайте про діячів, які живуть за рахунок крадіжок елементів автомобілів.

Ідея сховати каркас від обмерзання привела до того, що створили так звані «зимові двірники». Існують також двірники з тефлоновим шаром, який абсолютно не замерзає при мінусових температурах.

І ще один варіант «модних» зимових склоочисників – з електрообігрівом. Гнучкі нагрівальні елементи розташовуються уздовж металевого полотна і нагрівають щітку зсередини. Температури достатньо для того, щоб щітка не примерзала, а полотно залишалося еластичним. Вони підключаються до електричної системи автомобіля.

Щітка-двірник для заднього скла і види кріплень склоочисників

Двірники для заднього скла зношуються швидше через пісок і пил, величезна кількість яких осідає на склі. І хоча задній двірник включається набагато рідше – міняти його теж доводиться часто.

Гачок, кнопка, клешня, “Pin lock”, бічний штир, бічний затиск, верхній замок та інші назви – це типи кріплення щіток. Виробники, вказуючи на упаковці, для яких автомобілів підійде склоочисник, пропонують і набори кріплень різних видів. Також визначитися з потрібним типом кріплення (в разі нефірмової покупки) допоможе досвідчений продавець.

Догляд за автомобільними двірниками

Як дорогі, так і найпростіші двірники вимагають догляду. Якщо ви будете використовувати їх з сезонними (літніми та зимовими) рідинами-омивачами, не включати на зледенілому склі, не відривати примерзлі від скла і не відбивати ними лід на склі – вони прослужать довше. При цьому, звичайно ж, велику роль відіграє виробник і якість матеріалів, з якого виготовлені щітки.