Що потрібно знати, щоб економити на бензині чи дизпальному? Поради майстрів “Автостейт”.

Стиль водіння

“Правильно” їздити – значить плавно розганятися і підтримувати оптимальну швидкість для свого автомобіля. Високі швидкості і різкі прискорення – не варіант.

Не натискайте різко педаль газу. Кожен раз, коли ви це робите, витрата палива збільшується в десятки разів. Оптимальна кількість оборотів 2-2,5 тис. оборотів.

Короткі поїздки на непрогрітому двигуні теж збільшують витрату палива, тому, якщо вам потрібно проїхати невелику відстань, розгляньте, як варіант – пройтися пішки. І для здоров’я корисно, і менше використаєте бензину.

Своєчасний техогляд

Підтримувати автомобіль у справному стані важливо, так як це не тільки продовження його служби, а й зниження витрат палива. Наприклад, якщо повітряний фільтр невідповідний або він забитий – двигун повинен долати додатковий опір. Також слідкуйте за розвалом-сходженням, свічками, станом двигуна та гальмівної системи.

Якісне пальне, талони і знижки

Не варто економити на бензині або дизельному паливі за рахунок його якості. Маю на увазі, що заправлятися краще в мережі станцій, де вам пропонують сертифікати якості.

Важливо також октанове число, яке в різних марках бензину відрізняється. Тому, заливаючи 92-й замість 95-го ви можете, не зекономити, а навпаки, збільшити витрату на 20-30%.

Заощадити на знайомих заправках (або мережі) теж можна, якщо є сертифікати, дисконтні карти за заливку повного бака. Ще варіант – купувати за передоплатою великі партії, якщо є де зберігати паливо.

Планування маршруту

Іноді краще проїхати більше, ніж стояти в пробках на десятках світлофорів.

Тому, якщо ви добираєтеся, наприклад, на роботу в «годину пік», краще продумати маршрут і переглянути карти в будь-якому з онлайн-сервісів, які показують завантаженість доріг.

Крім того, що ви швидше дістанетеся і не будете стояти в пробці, також зменшите шанс потрапити в аварію.

Знижений аеродинамічний опір і зайва вага

Зайвий вантаж в багажнику, на даху і в салоні збільшують навантаження на двигун, відповідно, і витрата палива буде більшою.

Чим вищий коефіцієнт аеродинамічного опору, тим більше витрата палива. На цей показник впливають форма автомобіля та відкриті вікна під час руху.

Відключення додаткових приладів

Якщо дозволяє погода – краще не використовувати кондиціонер, обігрівач та обігрів заднього скла. А ще зверніть увагу на своєчасне відключення фар, так як лампи підвищеної потужності додатково навантажують генератор, а він в свою чергу збільшує витрату пального.

Заливати повний бак і бажано вночі

Щоб не кататися часто, краще заливати повний бак. Також багато водіїв в теплу пору року заправляються рано-вранці або пізно ввечері, коли прохолодно. Пояснюється це тим, що щільність палива вища при більш низьких температурах. І ви заллєте в цей час палива трохи більше, ніж в спеку.

Тиск у шинах

Дослідження показують, що зниження тиску у всіх 4-х шинах всього на 0,1 атмосфери збільшує витрату бензину на 2-3%. Тому, важливо постійно стежити за тиском. Перекачувати шини не варто, а краще орієнтуватися на верхню планку, що зазначив виробник авто.