На думку отоларингологів, потужні прямі потоки з кондиціонера шкідливі. Вони провокують запалення навколоносових пазух, мигдаликів, гортані, трахеї, бронхів, легенів і навіть м’язів.
Що ж робити, якщо спека нестерпна?
Клімат контроль
Ідеальний варіант – встановити систему «клімат-контроль». Вона сама поступово підвищує та знижує температуру без різких стрибків і переходів, шкідливих для здоров’я людини. Система виключає протяги і потоки прохолодного повітря не направляються на водія і пасажирів.
Правильно охолоджуємо гарячий автомобіль
Якщо у вас кондиціонер на ручному керуванні – налаштовуйте потужність вентилятора так, щоб холодні потоки повітря розподілялися рівномірно по салону. Уникайте прямих потоків на обличчя і груди. Зайшовши в гарячий автомобіль, не вмикайте відразу кондиціонер на дуже низькі температури, щоб не було раптових перепадів. Ще краще – провітріть салон і починайте рух тільки включивши систему вентиляції. Через кілька хвилин, коли температура трохи знизиться – включайте кондиціонер.
Зупинки в дорозі
У далекій поїздці – періодично зупиняйтеся, щоб подихати хоч і теплим, але “природним” повітрям. Так ви підвищите вологість в салоні, тому що при тривалій роботі кондиціонера вологість знижується і відповідно пересушуються слизові оболонки. Другий корисний момент таких зупинок – ви знімете втому, яка з’являється при тривалій високій увазі за кермом.
Догляд за системою очищення
Пам’ятайте також про фільтри, через які надходить повітря в салон автомобіля. Вони затримують пил, пилок рослин і там з’являється сприятливе середовище для розмноження шкідливих мікроорганізмів та навіть грибів. Це може провокувати появу ГРВІ та інших захворювань. Замінюють фільтри, як правило, після зими. Варто їх замінити прямо зараз – якщо впустили з поля зору це питання. Додаткова періодична антибактеріальна очистка вбереже вас від інфекційних захворювань.
Різкі перепади температури – шкідливі
Щоб уникнути різких перепадів температури, які шкідливі для всіх систем організму – за кілька хвилин до виходу з салону – вимикайте систему охолодження, щоб трохи вирівняти температуру. Для організму комфортні зміни – до 5-8 градусів. А оптимальна температура для людини – 20-25 градусів.
Підвищене споживання бензину
Що стосується споживання палива – якщо ви встановлюєте в салоні температуру, набагато нижчу за температуру навколишнього середовища, ви різко збільшуєте споживання пального.
Кондиціонер взимку
Включайте кондиціонер і взимку хоча б 1 раз в 2 тижні. Інакше масляна плівка, яка покриває внутрішні деталі кондиціонера, опускається і ці деталі засихають. В результаті розноситься бруд по всій системі очищення і кондиціонування – а ви цією сумішшю повітря з пиловими частинками дихаєте.
Підсумки
Щоб отримувати максимум від системи охолодження в автомобілі і не хворіти – не спрямовуйте потужні потоки повітря на людей.
- Знижуйте і підвищуйте температуру в салоні поступово.
- Перед виходом з салону в спеку підвищуйте температуру до рівня навколишнього середовища, щоб організм не отримував навантаження у вигляді різких перепадів.
- Різниця температур більше 10 градусів – шкідлива для організму.
І звичайно ж, регулярно стежте за системою кондиціонування, щоб дихати в машині чистим повітрям.