Середня тривалість граду – 6 хвилин. За цей час негода може добре зім’яти вашого «залізного коня». Крижані  кулі до 1 см в діаметрі, як правило, не залишають сліду на автомобілі. Та ви не можете передбачити розміри граду. Тому варто потурбуватися про захист кузова і скла заздалегідь.

Як запобігти потраплянню під град?

Звучить трохи дивно, але деякі моменти все ж можна попередити. Наприклад, підготуватися до цього природного явища.

У багажнику не займаэ багато місця автомобільний тент або скручена повітряно-бульбашкова плівка для кригких предметів. Шматок такої плівки розгортається за кілька секунд і рятує поверхню автомобіля від пошкоджень великими градинами. Щоб плівка не злітала від поривів вітру, її можна закріпити капотом та багажником.

Щоб захистити автомобіль від граду грунтовно – зверніть увагу на протиградові тенти. Існує кілька варіантів:

  • з плівки з бульбашками, подібної до тієї, що використовується для захисту крихкого товару;
  • повітряно-бульбашкова плівка в кілька шарів з грунтовним кріпленням на дисках коліс;
  • надувна накидка, яку потрібно натягнути і накачати повітрям – та чи град зачекає?

Крижаний дощ на трасі: що робити?

Якщо град застав вас у русі – треба зупинитися, так як швидкість автомобіля додається до швидкості падіння градин і отримуємо сильніший удар. Відповідно, більше шансів отримати вм’ятину на капоті.

  • Якщо є можливість – заїжджайте в будь-яке укриття – заправка, парковка чи тент ресторану.
  • Якщо ніякого притулку поблизу немає – спробуйте закрити поверхню автомобіля підручними засобами. Підійдуть салонні килимки, піддон багажника, ковдри, рушники, туристичний тент, чохли з сидінь і самі сидіння, якщо вони швидко знімаються.
  • Вкривайте в першу чергу частину автомобіля, яку складніше і дорожче відновлювати – дах. Він не знімається – тому клопоту з ним завжди більше.
  • Зверніть увагу, що краще захистити від граду повністю одну деталь, ніж кілька частково – тоді рихтувати доведеться тільки її одну.

Що стосується захисту під деревом – це спірне питання. З одного боку крона може пом’якшити удари об кузов, але з іншого боку, при сильних поривах вітру, яким часто супроводжується градова атака, машині можуть ще більше нашкодити гілки, які відламуються.

Відновлення після граду

Існують технології, які дозволяють відновити невеликі вм’ятини кузова без фарбування. Якщо ви все ж потрапили під град – телефонуйте або заїжджайте в Автостейт щоб замовити таке специальне рихтування без фарбування.

Бажаємо вам надійного укриття під час граду!