Почали помічати, що автомобіль працює не так як завжди? Перерахуємо критерії, за якими ви самі зможете визначити, що двигун потребує професійного огляду:

  1. Попереджувальні індикатори. Три найголовніші індикатори, які вказують на несправність автомобіля це: Check oil \ Oil level low (перевірте масло/низький рівень масла), Oil pressure low (низький тиск масла) і Check engine (перевірте двигун). Останній загоряється, коли двигун потребує вашої уваги, хоча їздити він ще може.
  2. Нестабільна робота двигуна. Скачки, посмикування та коливання. Причини різні – засмічення паливних фільтрів, брудні свічки запалювання, несправність блоку управління двигуна, несвоєчасна заміна масла.
  3. Сторонні звуки з моторного відсіку. Постукування та тріск можуть говорити про детонацію в циліндрі двигуна. Це відбувається через передчасне займання бензину в камері згоряння і призводить до пошкодження поршнів. Можливі також незвичайні звуки, коли ви заводите автомобіль – це проблеми зі стартером. Гучність і інтенсивність звукових сигналів може відрізнятися при різних оборотах двигуна або на певних режимах роботи.
  4. Незвичний запах. Запах вихлопних газів в салоні – одна з ознак несправності мотора. Запах вказує на те, що протікають охолоджуюча рідина та масло. Може також з’явитися запах паленої гуми, який показує, що шланги відійшли або сталося замикання проводки.
  5. Димовий сигнал. Багато пари або густий дим з вихлопної труби – це не нормально, зверніть увагу на цю ознаку – дим може вказувати на сторонні речовини в паливно-повітряній суміші. Блакитний дим з’являється, коли в бензин потрапляє масло. Білий колір диму показує, що в бензин потрапив конденсат води або антифриз.
  6. Втрата потужності при розгоні. Може бути природною через знос ціліндропоршевой групи і падіння компресії. А може бути і через детонацію або закоксовиванія випускного тракту.
  7. Нерівний холостий хід. Зношений мотор не може працювати м’яко. Через велику різницю ступеня стиснення в циліндрах або через зношування в підшипниках двигуна. Електроніка не може згладжувати такі похибки.
  8. Збільшені витрати масла та палива. Понаднормові витрати палива проявляються при зношуванні  циліндропоршневої групи та кривошипно-шатунного механізму. Також збільшується споживання бензину при порушенні роботи клапанів і неоптимальному температурному режимі мотора.
  9. Рівень охолоджуючої рідини падає. Ця ознака вказує на порушення взаємної герметичності контурів змащення й охолодження всередині мотору.
  10. Багато масла та сажі на вихлопній трубі. Якщо на внутрішній частині вихлопної труби є трохи сажі – це нормально. Якщо ж ви виявили там масло і велику кількість сажевих відкладень – це сигнал тривоги.

При перших ознаках несправності краще відразу звернутися в СТО. Тому що, по-перше, затягуючи з ремонтом, ви заплатите дорожче, по-друге, в деяких випадках відновлення мотора може бути неможливим. І третя причина – несправність двигуна призводить до ланцюгової реакції та інші системи автомобіля теж починають виходити з ладу.

Щось із перерахованого вас турбує?

Замовте комп’ютерну діагностику та визначіться з ремонтом в сервіс-центрі «Автостейт».

Майстри з досвідом від 7 років. Київ, вул. Фанерна, 4.