Автобаферами називаються спеціальні елементи з полімерного матеріалу, які встановлюються між витками пружини підвіски. Головна властивість цього елементу – посилення одного витка і виключення пробоїв, що виникають в результаті їзди по нерівній дорозі.

Автобафер: що це і з чим «його їздять»?

Фото Применение автобаферов

Придумав це пристосування для пружин корейський продавець автоаксесуарів, Юнг Мун. Приводом для винаходу став його остеохондроз. При їзді на автомобілі по нерівних дорогах, Мун постійно відчував защемлення нервових закінчень. Так з’явилося рішення використовувати проставки на пружинах з гнучкого матеріалу.

Продукт тестувався близько 20 років – обирали матеріал, змінювали форму, поки не отримали зразки з поліуретану з овальними отворами і високими, звуженими вгорі пазами, які міцно тримають пружину.

Завдяки ефекту пам’яті форми, навіть в критичних навантаженнях автобафери відновлюють первісну форму. Розмір автобаферів підбирається індивідуально, для кожної марки автомобіля. Але принцип роботи однаковий: вони гасять сильні удари з боку колеса.

На що впливає бафер в момент руху авто

Продавець рекомендує використовувати бафери:

 • якщо ви часто перевантажуєте машину;
 • часто їздите по поганих дорогах;
 • бажаєте збільшити кліренс;

Також згідно заяви виробника бафери покращують динаміку, зменшують крен на повороті та скорочують гальмівний шлях автомобіля.

Плюси і мінуси автобафера

За ствердженням виробника, автобафери це:

Фото Что такое автобафер

 • Комфортна їзда: на лежачих поліцейських, при різких гальмуваннях машина менше «клює» передом. Проїжджає ями, стики асфальту, рейки та бруківку – тихіше. Різкі удари гасяться.
 • Захист підвіски від пробоїв: амортизатори рідше пробиваються, ймовірність того, що вони «потечуть» знижується, термін служби амортизаторів збільшується.
 • Краща керованість автомобіля: зменшується крен і розгойдування на ямах, а в сукупності зі збільшенням кліренсу, мінімізуються удари при їзді по нерівностях.
 • Зниження втоми водія: менше розгойдування машини – зменшення амплітуди коливань тіла. Таким чином м’язи, повертаючи тіло з початкове положення – напружуються менше.

З мінусів використання автобаферов відзначимо:

 • висока вартість оригінальних;
 • роблять підвіску жорсткішою, створюючи при цьому додаткове навантаження на ходову;
 • неправильно закріплена вставка може випасти, відправивши вкладені кошти «в трубу»;
 • через кілька місяців перетираются або обриваються хомути, якими кріпляться бафери.

Крім того, якщо ви будете використовувати бафери на жорстких підвісках – це може привести до тріщин кузова і навіть його розривів.

Наскільки вам потрібна установка автобаферов

Наскільки високотехнологічний матеріал і як поглинає коливання та удари – можна судити тільки, спробувавши пристосування на своїй марці автомобіля.

Відгуки користувачів на автобафери дуже різняться. Є задоволені користувачі, а є такі, які категорично запевняють, що немає сенсу купувати дорогі бафери. Краще замінити в сервісі пружину на нову або поміняти шарову, ніж ліпити ці міжвиткові проставки.

Є продавці, які пропонують тест-драйви з гарантованим поверненням коштів за бафери, якщо ви не побачили різницю. Тому, пробуйте поїздити з цією деталлю, тестуйте і складайте власну думку: будемо раді вашим коментарям на цій сторінці.