Фото Акумулятори Leaf будуть використовувати до 20 років

Вибираючи між автомобілем з ДВС та електричною моделлю, ми думаємо про те, на скільки років роботи вистачить батареї, чи дійсно мета виправдовує засоби. Чи економлячи на бензині, ми незабаром повинні будемо викласти половину вартості машини за новий акумулятор. А тим часом Nissan підготувала вигідну пропозицію своїм покупцям.

Кілька років співробітники компанії вивчали питання застосування відпрацьованих акумуляторів. Вивчаючи більш ніж 400 тисяч автомобілів Nissan Leaf, випущених з 2011 року, в компанії прийшли до висновку, що батареї можна активно використовувати протягом 20 років. Директор Renault-Nissan Energy Services Франсіско Карранса на автомобільному конгресі Automotive News Europe сказав, що планує повертати всі батареї для повторного їх використання.

Прикладами успішного застосування відпрацьованих блоків є проекти, втілені в життя. Їх вже використовують як альтернативне джерело енергії на стадіоні «Амстердам Арена». Другий проект на б/в акумуляторних блоках – система вуличного освітлення «The Reborn Light» в місті Наміе. Також успішно працює програма обміну старих батарей на нові. При цьому вартість відновлених всього 2850 $, при ціні на нові 6200 $.