Транспорт майбутнього, про який піде мова в нашій статті – це екологічні засоби пересування. На електродвигунах або з використанням електромагнітного поля. Керуються вони за допомогою автопілотів, датчиків руху та додатків смартфону. Пропонуємо почитати про деякі новинки, які зараз проектують або вже починають впроваджувати. Отже, що ж цікавого нас чекає в сфері транспорту?

Потяги

Фото Потяг Hyperloop Ілона Маска

Концепт швидкісного поїзда Ілона Маска Hyperloop. Це капсула, яка їде в тунелі без повітря. Завдяки таким умовам, швидкість, яку повинен розвивати потяг – до 1000 км / год.

Ще один вид поїзда – міський електричний міні-потяг. Він може складатися з будь-якої кількості вагончиків. Кожна кабінка-модуль може використовуватися й окремо. Пересувається кабіна або колона кабін на автопілоті. Для зв’язку або виклику модулів потрібен тільки смартфон. Реальні випробування новинки вже зараз проходять в Дубаї.

Ідея створити поїзд-маглев або магнітоплан з’явилася ще в кінці 80-х років. Згідно із задумом конструкторів, поїзд швидко рухається за рахунок магнітної подушки. Він утримується над полотном і керується силою електромагнітного поля. Швидкість такого поїзда може досягати 700 км / год.

Кілька проектів по впровадженню цієї технології намагалися запустити в різних країнах, але поки не надто успішно. Один з останніх таких проектів – новий маглев-поїзд, створений великим постачальником залізничного обладнання China Railway Rolling Stock Corporation (CRRC). Його планують запустити в Китаї вже в 2021 році, але час покаже, наскільки реально втілити це рішення в життя.

Безпілотні автомобілі

Автомобілі з автопілотом Тесла використовують вже зараз. Правда, знімати руки з керма поки що заборонено. Але деякі недобросовісні водії ігнорують цю заборону і навіть засинають в автомобілі, наражаючи на небезпеку інших учасників руху.

Запущені також безпілотні вантажівки Volvo. Поки що вони проїжджають близько 5 кілометрів складного маршруту в Норвегії і доставляють корисні копалини. Це перший проект компанії на комерційній основі.

Цікавий ще один комерційний проект по запуску безпілотних автомобілів – це сервіс таксі. Тестують його і втілюють в штаті Арізона.

Автономні капсули, які вже запущені в невеликій кількості в Абу-Дабі і лондонському аеропорту – ще один вид роботизованих таксі на електродвигуні. У цьому повністю автономному автомобілі навіть немає місця для водія. Для його управління застосовується система датчиків і оптичних сенсорів.

Ще один вид наземного безпілотника – розробка від компанії Toyota: концепт електромобіля e-Palette, який стане таксі. Його також можна застосовувати як розвізника посилок або продуктів.

Фото Таксі-перевізник продуктів

Розумні дороги-гібриди

Для підвищення рівня безпеки людей все більше проектують і створюють «розумних доріг». Зв’язок автомобілів на таких дорогах буде здійснюватися за рахунок підключень до IoT (інтернету речей), світлофорів та інших керованих елементів інфраструктури.

Один із прикладів таких нових трас побудували в Швеції. Ця 2-х кілометрова розумна дорога оснащена безпілотними дронами, які підказують автомобілям напрямок руху, доставляють при необхідності аптечку першої допомоги, вимірюють погодні параметри. А ще покриття заряджає електромобілі прямо під час руху.

Динамічні вулиці, прототип яких розробляє архітектор-урбаніст Карло Ратті спільно з Google Alphabet – самий екстравагантний концепт дороги майбутнього. За задумом творців, дорога повиннf підлаштовуватися в режимі реального часу під учасників руху. Здійснити таку задумку допоможе інтернет речей (IoT).

А що в повітрі?

Фото Велотрасса будущего

Почнемо з підвісних велосипедних трас. Перша в світі доріжка-тунель створена в 2017 році в Китаї. Її довжина – 7,6 км і знаходиться вона на висоті 5 метрів над землею. Люди, які турбуються про майбутнє планети і займаються спортивною їздою, можуть долати величезні відстані з однієї точки міста в іншу. Розташована ця траса в місті Сяминь.

Компанія BMW підхопила ідею і розробляє спільно з Університетом Тунцзі в Шанхаї ще грандіозніший проект. Це має бути власна ізольована система велотрас для електровелосипедів та скутерів. Розробники показують її у вигляді прозорих тунелів з системою клімат-контролю.

Фото Літак, який підіймається веритикально

Що ж стосується повітряного транспорту – розробок в даній області теж величезна кількість. Літаючі автомобілі, які ще недавно були фантазіями творців фільмів і романів, тепер втілюються в реальність. Літаючі автомобілі будуть вирішувати проблему пробок на дорогах. Також дозволять людям швидко переміщатися в повітрі без складних інфраструктур, що потрібні сучасним літакам.

Прикладом такого літаючого апарата є літаючий електромобіль Nexus. Це квадрокоптер, який крім пілота, зможе перевозити чотирьох пасажирів. У наступному році заплановані льотні випробування пристрою, а в 2023 виробник Uber планує почати його комерційне використання.

Компанія Google розробляє відразу три моделі повітряних електромобілів: надлегкий в управлінні BlackFly, модель Flyer, що зможе сідати на воду, і Cora двомісна модель, одночасно схожа на планер і мультикоптер.

А компанія Airbus, розробники якої створили модель електролітака, що вертикально піднімається, планує свою розробку «поставити на крило» вже в 2020 році.

Існують також і неймовірні концепти для мегаполісу, такі, як наприклад, літаючий двомісний мотоцикл, крісло на електродвигуні, літаючий скейтборд та інші.

Фото роботизоване таксі майбітнього