Більшість сучасних мийок на своїх вивісках вказують слово «безконтактна». Багато автолюбителів вже користувалися цією послугою, але тільки одиниці знають, як саме вона виглядає і чим відрізняється від інших способів очищення кузова автомобіля.

безконтактна мийка фотографіяЩоб автомобіль перетворився в чистьоху потрібно приділити цьому як мінімум час. Особливою складністю відрізняються жирні забруднення, які потрапляють на корпус з дороги в зимовий час. У літню пору найскладнішими для чищення є комахи та результати їх життєдіяльності. Використовувати губку для чищення не дуже вигідно за часом, оскільки цей процес займе істотну частину вашого дня.

Безконтактна мийка – що це?

Цей процес виключає механічний вплив на кузов під час чищення від бруду. Уникнути використання губок і щіток дозволяє спеціальний хімічний склад, який змивається водою. Зверніть увагу, що остання подається під тиском.

Поверхнево-активні речовини та добавки є головними компонентами такого типу очищення. Вони очищають поверхню від забруднень навіть на вуглецевій основі.

Етапи безконтактної мийки

безконтактна мийка автомобіля фотографіяСпочатку кузов обливають водою, вона усуне бруд, яка залишилася великими шматками. Таким чином додатково змочується поверхня. Вода знижує температуру окремих деталей кузова, що нагріваються під час руху, що потрібно зробити обов’язково переді нанесенням розчину.

Потім наноситися очищувач, який, як правило, виглядає як піна. Він покриває всю поверхню машини рівним шаром. Для взаємодії хімії досить лише кількох хвилин.

Третій етап передбачуваний, піну дуже ретельно змивають звичайною водою під тиском. З використанням силіконових або гумових водосгонов волога усувається і проводиться фінальна сушка звичайним протиранням.

Переваги безконтактної мийки

  • Знижується ймовірність нанесення ушкоджень або подряпин на покриття, таким чином, його довговічність зможе порадувати власника.
  • Розпилювач низького тиску з ручною або компресорної підкачкою, пістолет-пеногенератор і апарат високого тиску разом з навичками працівників дозволяють скоротити процес мийки до менше ніж п’ятнадцяти хвилин.
  • Видалення бруду з важкодоступних місць

Особливості безконтактної мийки

безконтактна мийка будинку фотографіяКатегорично виключається стикання піни з гарячими елементами поверхнями, також вона не повинна засихати на автомобілі. Дуже активна речовина в таких випадках може залишити після себе розлучення, що віддаляються тільки поліруванням. Важливо правильно розвести активна речовина. Відзначимо, що на мийки воно поставляється в концентрованому вигляді, а майстри вже самостійно займаються доведенням його до потрібної консистенції. Занадто насичений розчин залишить плями білого відтінку. Зниження концентрація розчину зменшить ефективність очищення.

Передчасна корозія може бути спровокована хімічними речовинами і подачею води під тиском, якщо на кузові автомобіля вже є дефекти покриття.

Домашня безконтактна мийка

Звичайно, цей процес можна провести самостійно у себе вдома. У вас має бути відповідне обладнання і концентрат. Також ви повинні дотримуватися суворої концентрації. Багато хто може похвалитися прекрасним результатом, але є автовласники, які все ж не можуть домогтися професійного результату. Якщо ви все ж таки зібралися спробувати очистити поверхню автомобіля таким способом, не забувайте про правила безпеки: обов’язково використовуйте рукавички і окуляри для захисту. Також нагадаємо про вплив хімії на навколишнє середовище.