Чохли для крісел авто встановлюють з кількох причин: захист нової оббивки, щоб запобігти забрудненню маленькою дитиною, для продовження терміну служби світлого матеріалу чи щоб оновити потертий салон. Але чи безпечно це, чи розкриються AirBag? Розбираємося в матеріалі.

Чому не можна встановлювати чохли на крісла, в яких є AirBag?

Виробники не рекомендують одягати чохли на сидіння. Пояснюють тим, що вони перешкодять точному і ефективному спрацьовуванню подушок безпеки. А навіть мінімальна перешкода може стати вирішальною при аварії, так як подушка може розкритися частково або не в запланований бік.

З іншого боку, сила пострілу піропатрона досить велика, щоб порвати будь-яку нитку і різної товщини тканину. Але чи належним чином відкриється подушка, чи можливо, прорве чохол частково,  абияк?

Які подушки безпеки закриває чохол на сидіння?

Залежно від марки авто, кількість бічних подушок безпеки, які вбудовуються в крісла, може бути:

  • Дві – для водія і пасажира поруч.
  • Чотири – водійська і 3 пасажирських, біля дверей.
  • П’ять – перераховані, плюс в елітних моделях є центральна, яка захищає від вторинного удару. Вбудовується в крісло водія з боку пасажира.

Принцип дії бічної подушки

Фото Можно ли ставить чехлы на сидения с подушками безопасности?

Щоб описати ситуацію з чохлом, спочатку коротко про процес спрацьовування AirBag.

У момент аварії, коли спрацьовує датчик безпеки і вибухає піропатрон, який надуває подушку, бічний шов сидіння розривається. Подушка відкривається, захищаючи водія і пасажира від удару об скло та стійки.

Питання: «Якщо на сидіннях встановити саморобні чохли – чи спрацює подушка і якщо так, то чи за потрібною траєкторією?»

Дослідів ми не проводили і точно сказати, як спрацює подушка з-під щільної тканини чохла – не можемо, але в YouTube є багато відеороликів, де демонструється сила удару повітряного мішка. Сила подушки, що розкривається, піднімає автомобіль, розриває покришки машин і підкидає вагу в кілька сотень кіло на висоту 2-3 метри. Як думаєте, витримає такий удар будь-яка нитка? І чи достатньо сили піропатрона, щоб розкрити чохол?

Можна, якщо обережно: як правильно вибрати і встановити чохли на сидіння

Виробники спеціальних сертифікованих чохлів стверджують, що їх чохли забезпечують вільний і відкритий простір для розгортання.

Одні компанії роблять вирізи, інші – декоративні шви в місці відкриття AirBag. Також є варіанти авточохлів для сидінь зі спеціальними кишенями з боків.

Резюмуючи, скажемо, що в першу чергу потрібно пам’ятає про безпеку: життя та здоров’я людей в машині. І тільки потім – про красу в салоні. Але все ж, якщо є велике бажання оновити крісла за допомогою чохлів – підходьте до вибору усвідомлено, обирайте у компаній, які надають пояснення конструкції виробу та надають гарантії.

Бажаємо, щоб ви не потрапляли в ситуації, коли подушкам потрібно розкриватися. І нехай покриття на дорозі завжди буде надійним!