Фото Определение количества подушек безопасности в авто

Виробники встановлюють в салоні різну кількість подушок безпеки.

Їх може бути від 2 штук, до 10-16, в залежності від класу автомобіля. Як же дізнатися, скільки еірбегів в вашому автомобілі?

Коротко про види подушок безпеки

AirBag, в залежності від місця розташування, бувають:

  • Фронтальні – водійська, пасажира біля водія, для захисту колін і подушки для пасажирів заднього ряду, влаштовані в крісла переднього ряду.
  • Бічні подушки – встановлюються в спинки задніх і передніх сидінь, в стелю (шторки).
  • Центральні – захищають від вторинного зіткнення пасажирів. Розташовуються в центрі спинки заднього ряду крісел або в підлокітнику між пасажиром та водієм. Цей вид – перевага елітних моделей, які захищають навіть при перевороті на дах.

Якщо підсумувати – чим вищий клас автомобіля, тим більше в ньому подушок передбачено.

Яка кількість подушок безпеки в вашому автомобілі?

Фото Как определить количество подушек безопасности

Найпростіший варіант визначити – перевірити кількість написів «AirBag» або «SRS AirBag» в салоні. Це можуть бути тиснення на пластикових елементах або написи на тканинних ярликах, вшиті в спинки крісел.

На пластику найчастіше зустрічаються написи: на торпедо, на кришці керма, на бічних стійках, в нижній частині приладової панелі. Що стосується нашивок – вони встановлюються в бічні частини крісел.

Другий варіант – подивитися кількість передбачених подушок в технічній документації.

Ці поради підійдуть, якщо ви купували новий автомобіль.

При цьому, слід знати, що є виробники, які в базову комплектацію включають тільки мінімум подушок – водійську і пасажирську першого ряду. Щоб встановили більше подушок – їх потрібно оплачувати як додаткову опцію. Про це, як правило, в салонах попереджають.

Визначення кількості подушок безпеки на б/в авто

Якщо купували автомобіль з пробігом, перевірити за інструкцією і написами в салоні можливо. Але це не гарантія, що в знайдених місцях подушки є. Автомобіль могли відновлювати після ДТП, і щоб продати дорожче, при цьому не вкладаючись в реставрацію, могли просто встановити заглушки.

Заглушки працюють таким чином, що система безпеки ідентифікує подушку і не видає помилку. При цьому електронний блок SRS, який керує системою безпеки, теж можуть перепрошити, а помилки CrashData видалити.

Є кілька способів, які допоможуть вам визначити, чи встановлені подушки в машині, чи вони робочі і чи взагалі активна система безпеки автомобіля.

Як визначити, чи спрацьовувала подушка безпеки?

В першу чергу ви можете самі оглянути салон.

Фото Как определить количество подушек безопасности

Візуальний огляд.

  • Навколо тиснень SRS і AirBag не повинно бути жодних сколів, подряпин та пошкоджень. Колір і матеріал, де позначені подушки, не повинен відрізнятися від інших пластикових елементів салону.
  • Зверніть увагу на скло, особливо лобове. Якщо воно замінено на неоригінальне – ймовірність, що подушки спрацьовували, висока.
  • На ременях безпеки встановлюється дата виготовлення. Вона повинна співпадати з роком випуску автомобіля і бути на всіх стрічках однаковою. Ремені теж повинні бути однакового відтінку. Якщо один з них відрізняється – його заміняли, а значить, спрацювала система безпеки і відповідно, подушки вистрілювали.
  • Ярлички в спинці крісел мають бути вшиті однією ниткою і розташовуватися в основному шві. Якщо ярлика немає, або на бічній частині сидіння видно нитки іншого відтінку – це ознака реставрації крісла. І найімовірніше, що після спрацювання.

Потрібно знати і те, що контрольна лампа подушок безпеки не повинна гаснути одночасно з іншими лампами. Правильна перевірка працездатності системи безпеки – коли датчик AirBag загоряється на кілька секунд після включення запалення і гасне сама по собі.

Перевірка в сервісному центрі.

Перевірити візуально можна, але іноді визначити справність системи безпеки і фізичнe наявність подушок неможливо. Наприклад, коли весь салон після аварії відреставрують. Або заглушки встановили в кермо настільки майстерно, що відрізнити неможливо.

Тоді ми рекомендуємо не покладатися на удачу, а приїхати на професійну діагностику в сервісний центр. Майстри з допомогою спеціального програмного забезпечення та обладнання перевіряють наявність подушок, активність всієї системи, наявність помилок тощо.

Будьте впевнені в своії безпеці та водіть тільки в задоволення!