75% акцизних зборів на паливо в 2019 році уряд буде направляти в Дорожній фонд. Разом загальна сума, виділена на ремонт і облаштування доріг, складе більше 45 мільярдів гривень.

Ця інформація стала відома безпосередньо від міністра інфраструктури Володимира Омелян. Він підкреслив, що в наступному році в Дорожньому фонді накопичиться коштів, на 40% більше, ніж цього року.

Зображення Фінансування дорожнього фонду в 2019 збільшиться
Раніше, прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляв про суму 56 мільярдів, правда не уточнив, в цю суму входить тільки фінансування Дорожнього фонду, або це загальна сума і сюди включені доходи з додаткових джерел.

У поточному році повністю використала кошти фонду тільки Хмельницька область. Закарпатська, Кіровоградська, Миколаївська, Рівненська та Херсонська області використовували менше половини необхідної суми. А у вересні Кабінет Міністрів перерозподілив частину субвенції між різними областями, забравши кошти у Київській, Житомирській, Івано-Франківській та Миколаївської областей.

Для порівняння, в 2018-м Дорожній фонд становив 32 мільярди гривень, в 2017 – 35 мільярдів, а в 2016 – 21 мільярд гривень. Залишається сподіватися, що зі збільшенням «дорожнього» бюджету, якість наших доріг покращиться, і водії будуть платити за дорогу, а не за її відсутність.