«Дія» – програма для мобільних пристроїв, яка дозволяє користуватися електронними копіями документів. Поки ця можливість встановлена тільки для водійського посвідчення та свідоцтва про реєстрацію автомобіля.

Тепер власники автомобілів не зобов’язані носити з собою ці документи. Досить встановити додаток на смартфон, авторизуватися і на вимогу патрульного поліцейського можна буде показати тільки електронні документи через смартфон. Це і є офіційне підтвердження.

Сервіс особливо корисний водіям, які забувають права і за це отримують штрафи. До речі, в 2019 році українці заплатили близько 71 мільйона гривень за те, що не мали при собі документів.

Завантажити додаток можна безкоштовно в App Store або Play Market. Щоб встановити додаток потрібно пройти ідентифікацію BankID через систему Монобанк чи Приватбанку. Також тут є можливість підключити вхід за відбитком пальця.

У додатку поки доступні 4 вкладки:

Водійське посвідчення;

QR-код;

Свідоцтво про реєстрацію автомобіля;

Довідкова інформація.

Посвідчення ви побачите відразу, якщо в електронному реєстрі є ваше фото. Якщо в додатку замість фотографії сірий прямокутник – вам доведеться замінити документ на новий .

QR-код потрібен, якщо у вас патрульний вимагає перевірити документи. Саме через сканування коду відбувається звірка.

У вкладці «Свідоцтво про реєстрацію» будуть відображені всі офіційно зареєстровані на вас автомобілі. Ви можете отримати детальну інформацію про ТЗ, якщо торкнетеся «віртуального техпаспорта».

У «Довідковій інформації» вказані канали зв’язку зі службою підтримки сервісу.

Хоча електронна – офіційна версія документів, для вирішення різних реєстраційних питань потрібні оригінали.

Якщо посвідчення або свідоцтво про реєстрацію автомобіля не відображається в програмі «Дія» слід уточнити особисті дані:

  • Авторизуватися в електронному кабінеті водія (https://e-driver.hsc.gov.ua).
  • Заповнити всі поля даними (автоматично заповнюються дані з існуючої бази, в них можна внести правки.
  • Завантажити файл із зображенням двох сторін документа в форматі jpg.
  • Надіслати електронну заяву в сервісний центр МВС для обробки.
  • Після цього співробітники сервісних центрів МВС обробляють отримані електронні заяви і вносять зміни до ЄДР транспортних засобів МВС.

    Якщо визначені неточності чи ні фотографії громадянина, його запросять звернутися особисто в будь-який сервісний центр МВС.

    Міністр інфраструктури Владислав Криклій каже, що електронні посвідчення можна буде використовувати як посвідчення особи і при посадці в українські поїзди, і в момент реєстрації на внутрішні авіаперельоти.