Компанія Waymo проводила тестовий заїзд автомобіля з автоматичним інтелектуальним керуванням. В результаті – аварія. Хто став винуватцем зіткнення – читайте в статті.

Картинка Waymo тестувала систему для автопілота

Тестовий виїзд автомобіля компанія Waymo запланувала для перевірки коректності управління за допомогою нової технології. Розробка повинна контролювати дорожню ситуацію в радіусі 360 градусів навколо автомобіля. Всі перешкоди або можливі загрози, які наближаються, показуються за кілька десятків метрів.

У першому тестовому заїзді постраждав реальна людина, мотоцикліст. Самоврядний автомобіль зіткнувся з ним в місті Маунтін-В’ю (штат Каліфорнія). Це сталося через те, що водій, ігноруючи попередження системи, прийняв неправильне рішення.

Щоб переконатися в коректності рішень автопілота, повторно була зімітована аварійна ситуація. На відміну від водія, який не бачив все помехм (мотоцикліст і інший автомобіль), автоматична платформа зафіксувала перешкоди. Моментально було прийнято рішення уповільнити швидкість руху. В результаті зіткнення вдалося уникнути.

Виробник технологій Waymo вже в грудні цього року планує запустити комерційний проект – сервіс замовлення таксі. За попередніми даними, тестування безпілотних автомобілів буде проводитися на площі в 100 кв. миль в місті Фінікс (штат Арізона).