Ви з легкістю можете припаркувати свій автомобіль в будь-якому місці? Може все ж в деяких ситуаціях ви не знаєте, як втиснути машину в просто неможливе кількість місця. Ми зібрали кілька порад, які дозволять спростити процес паркування.

правильна парковка фотографіяХороший водій відрізняється декількома речами: він залишається спокійним в будь-якому випадку і володіє правильними навичками паркування. Якщо ви впадаєте в істерику від будь-якого навіть не значного події на дорозі, ми, звичайно ж, не можемо вам допомогти. Але базові знання для правильної парковки допоможуть вам стати профі в цій справі. Існує кілька правил, які допоможуть вам не зачепити сусідні машини і правильно припаркуватися. Потрібно зупинятися трохи попереду місця парковки, заднє колесо має перебувати паралельно заднім бампером передньої машини. Потім потрібно повернути кермо до кінця в сторону узбіччя.

Назад потрібно здавати до тих пір поки центр заднього колеса не зрівняється з ближнім краєм машини спереду. Після цього потрібно вирівняти кермо і далі здавати назад. Кермо потрібно повернути в інший бік, коли друге заднє колесо також вирівняється з краєм автомобіля.
Якщо ви все ж не впевнені в результаті, тоді прочитайте формулою. Вона визначить кількість місця, яке потрібно для успішної парковки.

формула для парковки фотографія

Розшифровка символів:

  • r – радіус повороту вашої машини
  • l – відстань між передньою і задньою віссю
  • k – відстань між центром колеса спереду і передом транспортного засобу
  • w – ширина машини, за якою ви плануєте припаркуватися

Парковка заднім ходом використовується дуже часто, оскільки вона відрізняється особливою зручністю. Ми додатково зібрали для вас трійку часто використовуваних схем парковок таким способом, щоб спростити цей процес і зробити його більш швидкий і якісним. Тут ви побачите, як саме потрібно діяти в конкретних ситуаціях.

Паралельна парковка заднім ходом

Оцініть відстань між машинами і якщо воно менше півтора метра, тоді навіть не намагайтеся припаркуватися тут. Краще почати шукати інше місце. Якщо ж відстань більше зазначеного вище показника сміливо приступаємо до процесу.

Схема руху:

Їдемо прямо і зупиняємося біля автомобіля, який ви помітили як сусіда для парковки. Потрібно, щоб задні колеса вашої машини проїхали лінію заднього бампера автомобіля, який стоїть біля тротуару. Орієнтуйтеся по задній стійці або спинці заднього сидіння. Відзначимо, що відстань між машина має бути 1 метр.

Рухаємося назад з мінімальною швидкістю. У момент, коли ваші колеса будуть на рівні бампера сусідньої машини, швидко повертаємо кермо вправо і далі рухаємося повільним темпом. У той же час потрібно стежити за дорогою, оскільки ліве крило буде сильно виступати на проїжджу частину.

Машина зайняла положення 40-45 градусів до тротуару? Зупиніться і вирівняйте колеса. Відзначимо, що в залежності від довжини автомобіля потрібно зменшувати вказаний вище кут.
Коли передній правий кут перетинає лінію заднього бампера автомобіля попереду, зупиніться і поверніть колеса вліво.

Поверненими колеса потрібно далі утримувати і продовжувати рух заднім ходом до моменту, коли машина стане паралельно тротуару. Обов’язково стежте за машиною, яка знаходиться ззаду. Знову вирівняйте колеса.

Щоб залишити машині ззаду місце для виїзду, рекомендуємо подати трохи вперед або назад. Не радимо наближатися в щільну до машини попереду, оскільки таким чином, що не залишите місце для виїзду собі.

Парковка під кутом до дороги

Потрібно виконувати дану схему по ходу прямолінійного руху. Як правило, стоянку розмежовують зрозумілою і логічною розміткою. Щоб виконати цей маневр радимо тримати інтервал від що стоять біля тротуару машин на рівні 1,5 м.

Рух потрібно уповільнити. Тільки вітрове скло вашій машині порівняється із заднім лівим кутом машини, за якою ви бажаєте припаркуватися, поверніть кермо вправо. В’їжджаємо на місце парковки і вирівнюємо колеса. Це дозволить виявитися посередині розмітки.

У русі вперед вирівнюємо колеса до тих пір, поки праве колесо не упреться в бордюр. У разі, якщо бордюр високий, зупиніться не доїжджаючи до нього.

Перпендикулярна парковка заднім ходом

Їдемо уздовж дороги зліва від машин на парковці, які розміщуються перпендикулярно тротуару або іншому ряду майданчики для паркування. Відшукавши автомобіль, за яким хочете припаркуватися сповільніть рух.

Колеса машини порівнялися з правим краєм наміченого автомобіля? Повертайте кермо вліво і висуньтесь по дузі, поки автомобіль не буде перпендикулярно парковочному ряду. Вирівняйте колеса і зупиніться.

Рухаючись назад на мінімальній швидкості, контролюйте рух з використанням дзеркал або перебуваючи в підлозі розгорнутому положенні дивлячись в дзеркало заднього виду. Вам потрібно розташуватися посередині між двома іншими машинами.

Який ваш улюблений спосіб парковки? Або може один з вище описаних способів є незручним для вас і ви намагаєтеся уникати його? Відповіді і свої поради для вдалої парковки пишіть в коментарях.