Ідеальний зовнішній вигляд машини дуже важливий для будь-якого власника, який поважає себе і свій автомобіль. Питання про те, як зберегти лакофарбове покриття машини дуже важливий. Відповідь на нього має багато нюансів, якими ми вирішили поділитися з вами.

лакофарбове покриття фотографіяПерше що потрібно зрозуміти – сталь піддаватиметься корозії через вплив на неї зовнішнього середовища. Лакофарбове покриття машини просто уповільнює процес і відкладає його на потім. Друге – ЛКП не є стовідсотковим захистом, оскільки кожен день на неї впливає багато механічних і інших чинників.

Ми радимо дотримуватися кількох рекомендацій, для того щоб лакофарбове покриття більш надійно захищало поверхню і довше зберегло свої властивості.

Ознайомтеся з керівництвом по експлуатації

Звичайно, по-перше, обов’язково ознайомтесь з інструкцією з експлуатації самого автомобіля. Саме тут ви знайдете багато корисної та головне ефективної інформації з даного питання. Відзначимо, що до догляду за ЛКП відносять миття, полірування і консервацію кузова. Додатково ви ознайомитеся з порадами стосуються чищення салону.

Регулярна мийка

Автомобіль вимагає мийки повного циклу, який включатиме нанесення воску. Обов’язково потрібно врахувати кілька важливих нюансів. Нижче ми обговоримо їх трохи докладніше.

Для миття краще використовувати безконтактний спосіб або ж віддати перевагу ручну мийку. Остання дозволяє дістатися в самі труднодосягаемимі місця і навіть там видалити забруднення. Ручна мийка вимагає попередньо намочити бруд водою і обполоснути корпус. Для миття краще використовувати спеціальні рукавиці або м’які губки. З чого почати? Краще почати процес з даху, оскільки вона, як правило, менш забруднена солями або брудом. В останню чергу миють колеса і пороги.

Поверхні колодки і гальмівного барабана після миття залишаються мокрими, що збільшує гальмівний шлях. Краще додатково просушити гальмівні диски разом з колодками.

лакофарбове покриття машини фотогарфииМити автомобіль під яскравим сонячним світлом не рекомендується, оскільки в такому випадку вона перетворюється в лупу і може негативно вплинути на лакофарбове покриття машини. Також краще не полірувати автомобіль в такій самій обстановці, оскільки автокосметика може сильно нагрітися при втиранні і розподілиться менш рівномірно.

Використовуйте для миття спеціальний автомобільний шампунь. Не потрібно в цьому випадку користуватися засобом для миття посуду, оскільки воно має жиророзчинні речовини, які здатні висушити захисний шар лаку.

Окремо в процесі ручного миття виділимо температура води – вона повинна бути не вище 60 градусів Цельсія.

Лакофарбове покриття машини – обробка твердим воском

Цей процес повинен проходити хоча б два рази на рік. Якщо ви бачите, що вода не скочується з лакофарбового покриття машини краплями, це знак, що потрібно вже робити таку обробку. Диски краще мити від солі і продуктів зносу два рази на місяць. Легкосплавні диски потрібно раз в сезон обробляти воском.

Частий візуальний огляд

Після візуального огляду ви зможете оцінити присутність пошкоджень і усунути їх вчасно, до появи якихось серйозних наслідків. Ви знайшли проблему? лакофарбове покриття машини фотографіяКраще відразу ж зайнятися її усуненням, оскільки затягуючи, ви можете дочекатися потреби в повній антикорозійного обробці. Будь-яка подряпина або скол повинна усуватися на початку. Зафарбовування зможе вирішити дане питання. Першу допомогу ви можете надати самостійно, використавши спеціальний фарбувальний олівець потрібного кольору. Якщо пошкодження більш серйозного можна звернутися в наш кузовний центр, де фахівці зможуть вирішити дане питання з використанням якісних засобів.

Відразу видаляйте органічні забруднення

Такого типу забруднення мають агресивний вплив на покриття. Не потрібно використовувати губку з скловолокном. Також не можна соскребать забруднення, оскільки виростає ймовірність пошкодження фарби. Якщо випадок дуже серйозний, попередньо намочіть місце звичайною водою.

Парковка в літній час

У літню пору не потрібно паркуватися під тополею, липою, березою і кленом, оскільки ці дерева мають липку зламу. Якщо ж вона потрапила на поверхню, тоді потрібно відразу ж використовувати спеціальний миючий засіб Інакше може утворитися тріщина в фарбі. Також смола може зіпсувати блиск ЛКП.

Свіжий асфальт

Так сталося, що вам довелося проїхатися по свіжому асфальту? Обов’язково огляньте низ кузова, оскільки там можуть сформуватися бітумні плями. Їх теж краще відразу видаляти неагресивним знежирювачем, щоб на фарбі не залишилися жирні плями.