Фото Збільшення запасу ходу в електромобілі

Замислюєтеся про покупку електромобіля? Або у вас вже є машина на електротязі? Тоді дізнавайтеся, як продовжити час поїздки на одному заряді.

Стиль керування

Один з головних чинників, які допомагають раціонально використовувати акумулятор – стиль водіння. Різкі розгін і гальмування, як і в бензинових двигунах зменшують заряд, скорочують час експлуатації батареї. Плавніше розгін і максимальне використання рекуперації – в загальному, до автомобіля потрібно звикнути.

Гума і тиск в шинах

Від гуми і тиску в шинах багато залежить, тому необхідно стежити за їх станом. При недостатньому тиску збільшується опір при зчепленні з дорожнім покриттям і це позначається на пробігу. Самі підходящі покришки для електрокарів – з гладким малюнком і мінімальною кількістю виступів. Існує багато виробників, які випускають шини для електрокарів.

Є також цікава модель коліс, які збільшують заряд. У покришці містяться перетворювачі енергії і термальне покриття. Отримана енергія під час їзди перетворюється в електричну і додає заряд в основний акумулятор. Також необхідно регулярно перевіряти розвал і сходження.

Обігрів і охолодження салону

Раціональне використання клімат-контролю і обігріву теж продовжить пробіг. Тому по можливості не вмикайте на максимум кондиціонер і грубку.

Зима – НЕ подруга для електро

При низьких температурах заряд падає швидше. Ємність батареї падає також за рахунок посиленого опалення салону. Взимку електромобіль треба утримувати в гаражі, бажано опалювальному. Так ви заощадите на заряді, він не розрядиться за ніч і триватиме “життя” акумулятора.

У холодний період акумулятори довше заряджаються через переохолодження (час збільшується на 30-40%), враховуйте ці моменти при користуванні. Зручні додатки на смартфонах для управління: ви сядете в прогріту машину і проконтролюєте акумулятор, щоб не було критичної втрати заряду.

Сподіваємося поради від “Автостейт” допоможуть вам насолоджуватися поїздкою на електромобілі довше і збільшать термін експлуатації акумуляторів.