Рихтування кузова автомобіля можлива в домашніх умовах. Якщо є необхідний інструмент, обладнання та досвід роботи. А ще певні знання і особлива акуратність, так як можна пошкодити деталі автомобіля до стану, що не підлягає відновленню. Як правило, виконання всіх цих вимог можливо тільки в автомайстерні. Про деякі способи рихтування, які застосовуються для вирівнювання кузова машин, розповідають експерти “Автостейт”.

Пневматичний молоток

За допомогою цього інструменту вирівнюється деталь послідовно, в окремих випадках метал трохи потрібно розігрівати. Залежно від виду вм’ятини на кузові методика роботи відрізняється. У разі великої вм’ятини рихтувати треба, починаючи з країв до середини, при невеликому пошкодженні – навпаки, починають від центру.

Вакуумна рихтування кузова без фарбування

Фото Рихтовка кузова - вакуумним молотком

Застосовується при непошкодженому лакофарбовому шарі для вм’ятин розміром 15-20 см в діаметрі. Виконується за допомогою вакуумного зворотного молотка, який працює завдяки стислому повітрю. Другий варіант – за допомогою вакуумної механічної присоски.

Переваги – збереження заводського лакофарбового покриття, не потрібен демонтаж деталі, вакуумне витягування проводиться швидко (до 1 години), невисока вартість роботи. Але не все, навіть невеликі вм’ятини можна виправити цим методом. При наявності вигину, великого розтягування металу і пошкодженні геометрії кузова, такий спосіб не підійде.

Витягування вм’ятини за допомогою зацепа.

Картинка Фото Рихтовка кузова - за допомогою зацепаТаке витягування застосовується в разі значного пошкодження кузова. Суть методу – в центральну частину вм’ятини вкручується саморіз і акуратно, за допомогою інерційного молотка, метал витягується до первісного вигляду. Далі проводиться шпаклівка отвори для шурупа і фарбування поверхні.

Рихтування способом вистукування.

Частина кузова з вм’ятиною потрібно демонтувати. Далі метал трохи прогрівається. Місце вади зі внутрішньої сторони поступово вистукувати, поки елемент не прийме потрібну форму. Це найбільш трудомісткий процес рихтування.

За 15 років існування сервісного центру “Автостейт”, майстрами проведені тисячі рихтувань кузовів. Кожне пошкодження ми розглядаємо індивідуально і підбираємо для виправлення найбільш щадний метод.

Крім кузовного ремонту, центр надає інші послуги з ремонту автомобілів, більш докладніше читайте в матеріалі.