Про сучасні показники якості бензину та про те, як неякісне паливо шкодить двигуну – в матеріалі від Автостейт.

Вміст сірки

Чіткі обмеження кількості сірки прописані в стандартах. Оскільки підвищена кількість цієї речовини прискорює знос двигуна. Крім того, вихлопні гази через сірку більш високої токсичності, а останній показник в сучасності регламентують все суворіше. Якість бензину вважається низькою, якщо показник сірки не в межах допустимої норми.

Присадки, що збільшують октанове число

Присадки підвищують октанове число. Якщо присадка низької якості, наприклад, похідна Fe, кількість заліза буде осідати на свічках запалювання. В результаті ви отримуєте перевитрату палива, некоректну роботу запалювання і пропуски.

Існують й інші дуже дешеві присадки, які додають в бензин і які змінюють швидкість згоряння робочої суміші. В результаті – перегрівається випускний тракт а також деталі поршневої групи двигуна. Ще в результаті падає обертальний момент двигуна.

Ще один негативний наслідок використання дешевих присадок – двигун більше забруднюється. В результаті – знову ж падає потужність, передчасно зношується циліндро-поршнева група і порушується робота клапанів.

Ароматичні вуглеводні

Паливо вважається неякісним, якщо в ньому надмірна кількість цих речовин. Знову ж таки, підвищується токсичність вихлопних газів та нагар в циліндрах.

Наявність бензолу

Якщо кількість бензолу вище встановленої норми – показники токсичності відпрацьованих газів теж збільшуються. і ви забруднюєте довкілля агресивніше.

Октанове число

Що стосується октанового числа, яке раніше вважалося показником якості бензину – зараз його підвищення практично відсутнє. Через те, що додаються присадки, перераховані вище. Крім того, основна маса двигунів з електронним управлінням вприскування, виключає детонацію.

Щоб уникнути згаданих проблем з двигуном і продовжити йому життя, рекомендую заправлятися на брендових заправних станціях. Навіть не дивлячись на більш високу вартість. Хоча навіть там можуть бути різні партії, якість яких може відрізнятися.