Якщо у вас є фінансова можливість та оригінальне скло до вашої автівки легко знайти – краще поставити його. Адже це один з силових елементів, на який припадає навантаження під час руху. Відповідно, це ваша безпека. Оригінальне скло маркується як «OEM» і відповідає всім стандартам автоконцерну-виробника.

У разі, коли потрібно все-таки вибрати не «рідне» – дивіться рекомендації від майстрів нашого кузовного центру. Отже, на що варто звернути увагу:

Товщина. Різні виробники можуть пропонувати різну товщину скла, відповідно відрізняється вартість. Чим товще скло – тим воно якісніше і тим більше навантаження воно зможе витримувати. На товщині не варто економити, так як від цього показника залежить міцність всього кузова. У якісного виробу товщина однакова у всіх точках.

Розмір скла не повинен відрізнятися від оригінального більш ніж на 2-3 мм. Нерівності краю, непомітна деформація і будь-які порушення цілісності повинні вас зупинити від покупки, так як це низька якість.

Ступінь прозорості. Відомі виробники злегка підфарбовують скло для своїх машин. Це можуть бути легкі відтінки блакитного, зеленого, з жовтизною і т.д. Одна з ознак скла сумнівної якості – заміна шовкографії на зелені або червоні смуги.

Ви можете перевірити скло на оптичне спотворення. Для цього направте світло на скло під кутом та подивіться на розташований за ним екран. Темні смуги вкажуть на вади. Викривлення помітні також, якщо дивитися на предмети, які знаходяться за склом на відстані 2-5 метрів.

Маркування. Якісне сучасне скло, як правило, маркується літерами «WL». Таке скло виготовляють за технологією триплекс. А розжарене скло, яке позначається «Т» і яке ще іноді зустрічається на ринку – встановлювати не рекомендуємо. Таке легко проб’ється невеликим камінчиком з-під коліс іншого автомобіля.

Ціна. Показником якості є і вартість лобового скла. Скло від відомого світового виробника не може бути занадто дешевим. Але щоб не купити підробку по високій ціні, звртайте увагу на інші показники.

Спосіб установки. Простежте, щоб скло, яке вклеюється, мало по периметру спеціальне напилення для кращого зчеплення з поверхнею. Це напилення також захищає клей від ультрафіолету.

Додаткові можливості скла. Зверніть увагу на кріплення для камер, чи потрібна вам антена, датчики світла і дощу, вбудований підігрів? Існує також спеціальне напилення іонами срібла, яке захищає салон від перегріву на сонці.

Виробник. Якщо ви не готові купувати дорогий оригінал, звертайте увагу на перераховані вище характеристики китайських «замінників». Так як практично для будь-якої марки автомобіля можна знайти скла декількох виробників.

Якщо скло встановлюєте самі – правильно вибирайте клей. Якісний збереже розраховану конструкторами жорсткість. Встановлюєте скло не на клей, а на ущільнювач – краще його теж замінити.

Якщо сумніваєтеся при виборі – зверніться до фахівців, які мають досвід подібної роботи. Наприклад, інженери Автостейт працюють у майстерні від 7 років. Телефонуйте, ставте нам питання та замовляйте послугу.

Ми знаходимося в Києві, вул. Фанерна, 4.