Підготовка машини до нового сезону необхідність, оскільки таким чином автомобіль буде готовий до можливих проблем і умов, які його чекають. Після зимового періоду більшість водіїв приділяють час тільки для звичайної чистки салону і змінюють гуму. Багато хто вважає, що більш сильна підготовка до літнього періоду є тільки зайвою витратою особистих фінансів. Але в реальному житті це зовсім не так як здається.

У нашій країні вважають, що підготовка авто до літнього періоду звичайний міф, який придумали сервісмени для своєї наживи. Чи так це? І чи можна зробити весь комплекс підготовки своїми силами? Відповіді на ці питання ми постараємося роз’яснити в нашій статті.

 підготовка машини до літа фотографіяСпочатку потрібно приділити увагу здоров’ю двигуна і заміні масла все може не обійтися. Хоча цей пункт комплексу разом з повноцінним ТО можна упускати. Якщо ви замінили масло зовсім недавно, тоді це можна з легкістю пропускати.

Більш важливим етапом є перевірка повітряного і салонного фільтра. Відзначимо, що перший прямо впливає на роботу систем запалення і сумішоутворення. Також він здатний продовжити життя моторного масла. Салонний фільтр займається очищенням повітря, яким ви дихаєте в салоні. Ваш автомобіль обладнаний кондиціонером? Тоді він в прямому сенсі ставати основою здоров’я.

Також потрібно проінспектувати ролики і ремені. Почніть з системи ГРМ, а закінчити можна приводять ременями навісного обладнання. Ви ж розумієте, що обрив або перескок обох може піднести багато неприємностей. Відзначимо, що все це потрібно робити в гаражі, або ж звертатися в автосервіс. Але для новачка це буде складне заняття, оскільки визначити на око ресурс ременів складно. В цьому випадку краще відразу ж звернути до фахівців, які додатково зможуть перевірити стан різних прокладок і гумових з’єднань.

Третій крок – це радіатори. Забуваючи про потреби тримати теплообмінники в чистоті, багато з подивом дивляться під капот автомобіля, який закипів. Рекомендуємо також звернутися до фахівців з цим завданням, оскільки без розбирання якісно помити радіатор складно.
Ми вкажемо ще профілактичну заміну акумулятора, але цим етапом можна знехтувати. Звичайно, якщо АКБ вже давно вимагає, потрібно обов’язково замінити. Заміна ж робочої батареї – це зайве. Якщо акумулятор працює не так як потрібно, спочатку перевірте клеми. Можливо потрібно просто їх почистити і нанести мастило. Рекомендуємо також перевірити контакт маси на двигуні, оскільки, як правило, саме він часто є причиною проблем з АКБ.

Четвертим пунктом є перевірка всіх робочих рідин. Вони впливають на безпеку автомобіля саме в літній період. Якщо неправильно розбавлена ​​охолоджуюча рідина стане причиною закипання, то закипання гальмівної рідини може залишити машину без гальм. Відзначимо, що міняти їх потрібно не частіше двох разів на рік.

Перевірка кондиціонера є обов’язковим пунктом у підготовці машини до літа. Звичайно, деякі автомобілі взагалі ніколи не мали такої системи, але якщо ваша машина оснащена нею, потрібно відносити до неї з увагою. Поки все добре працює про кондиціонер ніхто і не згадає, але тільки система дає збій, зразу ж відчувається дискомфорт. Система кондиціювання потребує регулярного обслуговування, щоб виключити подібні проблеми. Перевірте чи працює кондиціонер, звичайно потрібно обов’язково дочекатися холодного повітря, оскільки, коли LED нічого не означає. Потім перевірте рівень холодоагенту і антибактеріальну обробку. Якщо ви відчуваєте неприємний запах – це ознака того, що на поверхні випарника розмножуються бактерії. Відзначимо, що в нашому сервісі можна замовити ремонт, чистку, заправку, діагностику кондиціонера і його антибактеріальну обробку.

Фінальним акордом є перевірка ходової. Зимовий час досить суворе випробування для гуми, сайлентблоков і для захисних кожухів. Погодьтеся краще перевірити додатково, ніж потім витрачатися на заміну пиляків шруса. Також приділіть увагу отбалансірованію літніх коліс.