Обмеження на тонування стекол автомобіля ввели, оскільки вона впливає на зручність управління машиною. Водій не зможе повноцінно оцінити все, що відбувається на дорозі вночі або під час проливного дощу. Також йому буде складніше побачити пішоходів або помітити різноманітні перешкоди попереду і збоку. Таким чином, водій з нанесенням тонування наражає на небезпеку не тільки себе, а й оточуючих. Звичайно, все це ставитися тільки до тих покриттям, які є надмірним і негативно впливають на вид з крісла водія.
Але тонування має і позитивні сторони. Це прекрасний спосіб захисту від променів або фар машин, що їдуть вам на зустріч. Використання плівки можна виправдати, через що вона і дозволена законом в рамках зазначених умов.

Норми тонування:

  • лобове скло – тонування не нижче 75% светопропускаемости
  • передні скло – тонування не нижче 70% светопропускаемости
  • на заднє скло не можна наносити дзеркальну плівку
  • на вітровому склі можна клеїти сонцезахисну смужку (до 14 см)

Дзеркальне тонування авто

Такий вид тонування викликає багато питань і суперечок, оскільки вона виключає видимість з вулиці і характеризується відбиваючим ефектом. Закон чітко забороняє її використання, якщо зафіксовано порушення водія чекає штраф.

Що кажуть Правила дорожнього руху

Перевірка тонування здійснюється спеціальним приладом. Звичайно, до нього додається документація, де вказуються умови, яких потрібно дотримуватися для якісної перевірки. Перед процесом, співробітник поліції повинен перевірити, що температура і інші показники навколишнього середовища відповідають всім необхідним параметрам. Відзначимо, що прогноз погоди недостовірний джерело. Заміри повинні проводитися самим поліцейським з використанням гігрометра, термометра і барометра. Відзначимо, що всі ці пристосування повинні мати відповідні сертифікати. Звичайно, на практиці це не виконується, оскільки мокра погода і мороз не дозволяють зробити реальні висновки.

Перевірка

Вимірювання шару тонування проводяться в трьох точках, але на практиці більшість вимірює показник тільки в одному місці. У разі правильної перевірки, як основу беруть максимальний показник. Відзначимо, що перед перевіркою скло потрібно очистити, але водій цим займатися не повинен. Поліцейський може зробити це самостійно.

Якщо ж справа дійшла до штрафу, обов’язково наполягайте на складанні документації у вашій присутності, стежте за тим, що відбувалося. Намагайтеся не піддаватися на провокації, ніхто не зможе зняти ваш номерний знак, затримати автомобіль або усунути водія від керування. Вам можуть тільки виписати штраф, це єдина міра, яку проти можуть пред’явити співробітники поліції в цьому випадку.

Перевірте посвідчення поліцейського, і перепишіть дані з нього. Перевіряйте всю документацію. Найкраще зафіксувати спілкування за допомогою відеореєстратора або смартфона. Таким чином, ви зможете довести свою правоту в спірних ситуаціях або в разі неправомірних дій з боку представника закону.

Перевірка скла на дорозі це нонсенс. Процес повинен проводитися на найближчому посту, але витрачати для цього бензин зі свого бака ви не повинні. Щоб уникнути будь-яких проблем з перевіркою радимо вам використовувати плівку, яка підходить по ГОСТу.

Дії інспектора можна оскаржити, вам доведеться подати скаргу або відправитися в суд. Заплатити штраф можна в банку або ж по можливості на місці, якщо патруль має мобільний пункт для оплати. В останньому випадку обов’язково візьміть квитанцію.

Види тонування

Плівка виконує своє основне завдання – затемнення скла. Сьогодні існує сім типів плівок для тонування стекол машини. Всі вони прекрасно справляються з цим завданням і позитивно вплинуть на зовнішній вигляд автомобіля.

Металізована. Це прекрасний захист від вигорання або нагрівання салону. Вона прекрасно все відображає, оскільки має тоненьке напилення алюмінію. Відзначимо, що в такому випадку іноді зі зв’язком в салоні можуть бути проблеми.

Кольорова. Цей вид плівки є найпопулярнішим, оскільки вона добре захищає від сонячних променів. Недоліком називають маленький термін служби. Вона дозволить стилізувати машину в конкретному відтінку.

Плівка з переходом кольору. З її використанням скло буде різнобарвним, вгорі воно більш темне. Вона дозволить позбутися від відблисків і збереже прекрасний огляд для водія і пасажирів.

Дзеркальна. Прекрасна заміна металізованої плівці. Перевагою є тривалий час служби і відмінний захист від світла.

Карбонова. Це найсучасніша плівка на сьогодні, відзначимо, що вона навіть не на всіх СТО може бути доступна для поклейки. Пінка не вигоряє і дуже стійка до зовнішніх чинників.

З’ємна. Вона може зніматися кілька разів і відрізняється неймовірною стійкістю.

Хамелеон або атермальне плівка. Повністю відповідає ГОСТ і прекрасно захищає від променів. У той же час вона залишається прозорою для скла зовні. Відзначимо, що цей вид плівок незручний у використанні, оскільки в довгих поїздках водій може більше втомлюватися.

Якщо ви сумніваєтеся у виборі типу плівки, радимо звернути свою увагу на металізовану – це класичний і популярний варіант. Її вартість доступна, а поклейку можна замовити на будь-якому СТО. Також заслуговує на увагу знімна тонування. Тонування по ГОСТ все ж дозволить уникнути проблем з поліцією і прекрасно виконає всі поставлені завдання.

Переваги тонування:

  • Більш привабливий зовнішній вигляд;
  • Комфорт пересування в спеку і усамітнення в автомобілі без поглядів сторонніх людей;
  • Безпеки підвищитися, оскільки злодії не зможуть побачити цінні речі в салоні;
  • При ДТП скло не розіб’ється на шматочки і зменшиться ризик травмування;
  • Фари зустрічних машині не будуть зліпити.

Недоліки тонування:

Проблеми з поліцією це не єдиний недолік тонування. Вона може бути дуже темною і погіршить проникнення світла. Чи не комфортно пересуватися вночі, а парковка в неосвітленому місці буде проблемою. Аналогічна ситуація і з заїздом в гараж потрібно буде опускати скла або відкривати двері. Якщо дотримуватися ГОСТ і підійти з розумом до вибору плівки, всі неприємності вам не торкнуться і ви залишитеся у виграші. Закон не забороняє тонування, але є кілька обмежень, які вказують мінімальну здатність світлопропускання стекол. Після вивчення своїх прав в цьому питанні, ви зможете з комфортом пересуватися в будь-який час року і ніякої співробітник поліції не причепиться.