Фото Пневмопідвіска Мерседес та її функції

Пневмопідвіска регулює розмір дорожнього просвіту автомобіля, гасить коливання на нерівній дорозі і перешкоджає розкачуванню кузова. Таким чином вона необхідна для адаптації до різних дорожніх умов і комфортної їзди.

Завдяки пневмопідвісці, автомобіль може перетворитися на позашляховик. Або навпаки, в спорткар з жорсткою підвіскою і максимально комфортною керованістю за рахунок зниження центру ваги і мінімального кліренсу. Це визначає також рівень безпеки на дорозі.

Конструкція пневмопідвісок

Пневматична підвіска складається з:

  • Пружні елементи пневмопідвіски. Це балони з високощільної гуми, які встановлюються на колеса. Елементи утримують машину на певній відстані від дорожнього покриття.
  • Компресор. Це джерело стисненого повітря, який при необхідності подається в ресивер.
  • Повітряний ресивер. Це металевий балон, в який закачується повітря. Саме через нього стиснене повітря з компресора потрапляє в пружні елементи. Він також використовується для невеликої зміни дорожнього просвіту без використання компресора.
  • Повітряні магістралі – це повітряні трубки, по яких повітря надходить з компресора до пневмоелементів.
  • Датчики. Відстежують нахил кузова, його рух по відношенню до дороги, завантаженості і прискорення автомобіля.
  • Електронний блок управління. Аналізує інформацію з датчиків і дає команду ресиверу. Може управлятися автоматично або вручну (в залежності від типу підвіски).


Під час руху блок управління зіставляє відстань від кузова до кожного колеса (яке надається датчиками) з певним еталонним значенням. При виникненні різниці, задіюються різні види клапанів.

Для опускання кузова і зниження тиску використовується випускний клапан, для підняття – клапани пружних елементів. Якщо треба збільшити кліренс, підключається компресор.

Види пневмопідвісок

Існує три види пневмопідвісок:

  • Одноконтурна. Встановлюється на передню або задню ось автомобіля. Найчастіше зустрічається в тягачах і вантажівках.
  • Двоконтурна застосовується для однієї або двох осей. При установці на одну ось колеса регулюються незалежно.
  • Чотириконтурна дозволяє управляти окремо кожним колесом.

Фото Види пневмопідвісок автомобіля

Якщо говорити про сучасні автомобілі – пневмопідвіски встановлюють на важкі седани, позашляховики і кросовери. Вартість їх досить висока, але високий рівень комфорту, який досягається завдяки таким підвіскам під час руху, виправданий.