Через стрибки температури автомобілісти можуть зіткнутися з проблемою – не заводиться автомобіль. Звичайно, дану ситуацію хочеться вирішити якомога швидше, оскільки від часу виїзду може залежати багато чого. Своєчасний прихід на роботу або на важливу зустріч, яку цілком ймовірно ніяк не можна перенести на інший час, точно постраждають. Також автомобіліст отримує незручності і стрес через погодні умови: дощ, сніг і мороз. Звичайно ж дана ситуація може істотно вплинути і на ваші фінанси, витрачені гроші на евакуатор або усунення поломки на СТО не стануть радісною зміною ваших планів на що міститься в гаманці суму грошей. Якщо машина серйозно постраждала, її ремонт може затягнутися на кілька днів, що вже більш істотно вплине на ваш графік.

не заводиться автомобіль фотографіяЩоб не виникало подібного, краще вчасно проводити профілактику, відзначимо, що для даного процесу не завжди потрібно їхати на СТО, оскільки багато що можна легко виконати без додаткової допомоги фахівців. Ми поділимося з вами кількома порадами, які дозволять зрозуміти в найкоротші терміни, чому не заводитися машина з карбюраторним або інжекторним двигуном.

Після огляду акумулятора ви не помітили ніяких проблем, які можуть вплинути на холодний пуск? Тоді потрібно трохи приділити уваги пошуку.

Автомобіль з карбюраторним двигуном

Найімовірнішою причиною може бути відмова однієї з елементів системи запалювання, без чого не може спалахнути бензин. Спочатку потрібно оглянути всі зовні: дроти, кришку трамблера, центральний електрод. Потім дістаньте центральний провід і закріпіть його поруч з масою з обов’язковим зазором 5-7 мм. Для виконання останнього потрібно попросити кого то допомогти вам. Покрутіть стартер, якщо з’явилася іскра, тоді проблема не з даними компонентом. Якщо її немає – потрібно перевірити контакти для всіх компонентів. Не допомагає? Тоді потрібно відбуксирувати машину на СТО.

Іскра є? В такому випадку блок циліндрів не отримує паливо. Потрібно перевірити бензонасос, після зняття фільтра бензин повинен политись. Потім перевірте фільтр для палива, він може бути забитим. Часто в проблеми з пуском починаються з заклинило карбюратора, він вимагає регулярного догляду: промивайте його спеціальною рідиною і регулюйте. В такому випадку, потрібно зняти кришку і перевірити чи добре переміщаються чи рухливі частини. Коли машина заводиться і в ту ж хвилину глухне, можливо проблема в несправності датчика холостого ходу, виправити все можна його заміною.

Автомобіль з інжекторним двигуном

Справитися з таким двигуном самостійно легше, ніж з інжектором. Без спеціального обладнання і певних технічних знань складно щось зробити, краще відразу ж відтягнути машину на СТО. Але ці системи виходять з ладу досить рідко, ми поділимося декількома загальними порадами, які вже показали свою ефективність в умовах низьких температур.

Спочатку перевірте свічки за допомогою спеціального ключа свічки. Викриття свічки одна за однією і огляньте їх, щоб наконечники не були покриті нагаром коричневого кольору. Якщо знайшли його, пробуйте очистити забруднення або ж замініть свічки на нові. Якщо на градуснику 20-25 градусів нижче позначки нуль, тоді можна розжарити свічки з використанням газової плити і встановити їх назад.

Неякісне паливо може стати причиною того, що форсунки забилися і не можуть належним чином розпорошувати паливо. В такому випадку свічка не зможе запалити паливо. Щоб вирішити проблему потрібно очистити їх за допомогою спецрозчину для позбавлення від нагару, який можна додати в бак.

Дизельний двигун в зимовий час може стати серйозною проблемою в поєднанні з неякісним або річним паливом. Якщо в суміш потрапляє вода, тоді сильно страждають насос-фосункі, оскільки вода разом із сіркою під впливом високої температури утворюють сірчану кислоту. Уважно вибирайте заправки, які має тільки якісне паливо, не довіряйте незнайомим маркам, краще перевірити ще раз всі додатково. Також не забувайте міняти фільтри-сепаратори.

Невідповідне сезону паливо, навіть якщо воно високої якості, просто замерзне. Рекомендується додавати в дизпаливо під час заправки спеціальну депрессорную присадку або гас, правда його сьогодні досить складно знайти.

Тепер прийшов час свічки напруження – це ще одна стандартна проблема, оскільки при температурі вище нуль вона ніяким чином не проявляється, так що в теплу пору року встежити за нею складно. Якщо ж на дворі мінус – одна несправна свічка може негативно вплинути на процес запалення палива, що не дасть завестися двигуну або ж він буде працювати нерівно.

Зменшує термін служби свічки поламана паливна апаратура. Несправна форсунка буде направляти паливо на робочий компонент нагрівача. Несправність реле управління вимагає заміни.

Розряджений акумулятор

Експерти рекомендую міняти акумулятор раз в 4-5 року, оскільки він може не тримати заряд через зношування. Також він може швидко розрядитися, якщо ви не вимкнули фари, габарити або магнітолу. В даному випадку автомобіль заведеться з «штовхача», для чого потрібна допомога перехожих або ваших пасажирів. Машину потрібно штовхати зі швидкістю 20 км на годину і переключитися на 2 передачу.

не заводиться автомобіль 2 фотографіяМашина з коробкою-автомат або ж повністю розряджена АКБ вимагає «прикурювання» акумулятора від іншої машини. Чорний спецпровод підключіть до мінуса, а червоний до плюса. Відзначимо, що для цього потрібно близько 10-15 хвилин з включеним двигуном машини-донора. Додатково водій повинен буде газувати весь цей час. На ринку автопрінадлежності також є прикурювача, які працюють від розетки. Вони використовуються якщо потрібно завестися в гаражі або на СТО. Додатково, якщо плануються сильні морози, можна придбати мережеву зарядку і після зняття АКБ підзарядитися від розетки у себе вдома.