У вашої машини спустило колесо? Ця ситуація, звичайно, не приємна, а часто вона також відбувається несподівано і псує плани на наступний час, якщо не на день, то на годину-дві заплановані зустрічі перемістяться. Що робити, коли спустило колесо? Які дії будуть більш логічні і зможуть якомога швидше завершити все, що відбувається? Думаєте, дістати домкрат і почати установку запаски буде правильним рішенням?

що робити якщо пробито колесо фотографія

Ми рекомендуємо спочатку накачати пошкоджене колесо. Зверніть увагу, більшість покришок, які сьогодні використовуються, безкамерні, що дозволяє їм після поразки гострими предметами спускатися повільно. Звичайно, тут йдеться про несерйозні проколи. Ви отримуєте відрізок часу, що дозволяє безпечно доїхати до найближчого шиномонтажу. Ви матимете змогу вберегти себе від брудної роботи при знятті колеса, запаска залишиться чистою і багажник не буде зберігати забруднене несправне колесо. Також відзначимо, що навіть деякі досвідчені водії не зможуть правильним чином встановити домкрат і демонтувати колесо. Щоб зробити все надійно, потрібно мати відповідну кваліфікацію, також потрібно докласти фізичну силу.

Ще одна порада може спочатку здатися дуже дивним: якщо ви знайшли в покришці цвях або інший подібний предмет не потрібно відразу ж позбавлятися від нього. У зворотному випадку накачати колеса буде практично неможливо, оскільки весь повітря швидко вийде. Рекомендується завжди мати в багажнику машини електричний компресор або звичайний ножний насос. Що вибрати – вже ваше рішення.

Автолюбителі можуть возити з собою в машині герметик, призначений для ремонту коліс. Він дозволяє запечатати місце проколу і створити в шині тиск. На ринку пропонуються як рідкі герметики, так і аерозольні. Їх можна рівноцінно використовувати для ремонту камерних і безкамерних шин. Якщо ви прокололи два колеса, в такому випадку герметики виручать одну зберігається в багажнику запаску. Або вони стануть в нагоді, якщо підкачка повітря швидко виходить. Відзначимо, що з використанням деяких герметиків, балансування колеса змінюється, що обов’язково спричинить за собою необхідність розбортування і видалення всього заправленого складу.

Для усунення сильних пошкоджень потрібно використовувати домкрат і встановити запаску або докатку. Після цього також потрібно відвідати шиномонтаж, оскільки самостійно усунути проблему не вдасться. Шину постраждалу від бокового порізу рекомендують викидати і не користуватися нею в майбутньому. Існує ризик, що вона лопне і після завершення ремонту.

Якщо колесо проколола гостра річ, але вона загубилася і на місці проколу її немає, на це місце можна встановити саморіз. Ви продовжите життєздатність шини, і це дасть вам час доїхати до шиномонтажу. Цей спосіб стане в нагоді коли дірка не велика. Мінусом являє те, що закриття саморіз під таким же кутом буде дуже складно.

Цей спосіб не можна використовувати, якщо ваші колеса оснащені камерами. Вам потрібно буде розбортуватися колесо або залатати дірку. Для цього використовують вулканізатори, які встановлюють шматки гуми в потрібних місцях. Висока температура дозволяє спекаться заплатки з колесом. Але подібне обладнання є на СТО, з собою возити його неможливо. Якщо ви впевнені в своїх силах, можемо порекомендувати купити спеціальний комплект для ремонту шин. Він містить джгут для заповнення проколу і шило, яке більше нагадує напилок. Додатково набір комплектовиваться герметиком. Вам потрібно буде візуально знайти прокол, що іноді досить складно виконати. Відзначимо, що в такому випадку іноді дуже складно видалити причину проколу.

Пробоїни, що з’являються на швидкості, дуже небезпечні, оскільки водій може просто не впоратися з керуванням. Тиск в колесах також може дуже різко впасти. Рекомендуємо якомога частіше оглядати колеса, щоб уникати аварійних ситуацій. Знайшовши дрібні пошкодження краще відразу ж їх усунути.

Ми хочемо роз’яснити кілька ознак, які дозволять дізнатися, що ваше колесо пробито. Кермо має почати тягти в сторону, навіть в разі пересування по прямій. Також ви можете чути характерні чавкають звуки. Проїжджаючі близько вас водії можуть подавати вам сигнали, оскільки можуть помітити, що з колесом якась проблема.

По-перше, потрібно міцно тримати кермо в правильному положенні. Після падіння тиску в шині управління можна легко втратити, оскільки автомобіль буде різко тягнути в сторону. По-друге, зупиніться якомога швидше, щоб покришка не загоюються і диск, не пошкодився. Відзначимо, що швидкість потрібно знижувати дуже плавно, не потрібно різко гальмувати.

Як ми говорили вище, після самостійного ремонту покришки або ж підкачування колеса потрібно відразу ж податися в шиномонтаж. Пересуватися потрібно повільно. Також потрібно періодично зупинятися і вимірювати тиск в шині.