Фото Як поводити себе водію в туманіВосени спостерігати туман з вікна цікаво. А водії, які сідають в таку погоду за кермо, щоб уникнути небезпеки в дорозі, повинні дотримуватись деяких правил.

Перше, про що потрібно пам’ятати – розуміння водієм дорожньої ситуації в тумані не повне. Тому зменшуйте швидкість, на якій звикли їздити. Навіть якщо ви досвідчений водій з блискавичною реакцією – можете створити аварійну ситуацію для інших учасників руху.

Друга рекомендація стосується рядності. Якщо є можливість – займайте середню смугу, щоб в непередбаченій ситуації у вас була можливість різкого маневру в правий або лівий ряд. Справа можуть раптово опинитися на дорозі припарковані автомобілі, а зліва виїхати водій, який любить “поганяти”. Якщо ж дорога двосмугова – намагайтеся триматися правого боку і не обганяти.

Третя умова безпечного руху в тумані – дотримання дистанції. Тому що ви не можете відповідати за вчинки людей, які їдуть попереду вас. Якщо дистанція буде достатньою, в момент небезпеки шансів зманеврувати буде більше, якщо відстань між вами та іншими машинами більша.

Четверта порада стосується освітлення. У густому тумані тільки габаритне підсвічування допомагає побачити ваш автомобіль. Аналогічно ви можете бачити інших учасників руху. Не нехтуйте цим правилом. Обов’язково включайте ближнє світло, передні і задні протитуманні фари. Якщо туман дуже сильний – бажано включити аварійку та їхати на мінімальній швидкості.

Вчасно повідомляйте іншим водіям про свій маневр. Заздалегідь перед виїздом на головну, перехрестях або зупинці попереджайте сигналами повороту.

П’яте – не відволікайтеся за кермом. Дії, які ви можете виконувати майже в автоматичному режимі (пошук радіостанції, розмова по телефону або з пасажиром) за лічені секунди можуть стати причиною аварії. Тому, краще стежити тільки за дорогою, а розваги перенести в спокійне місце прибуття або відповісти на терміновий дзвінок, з’їхавши на узбіччя в дозволеному місці.

Густий туман більше властивий шляхам міжрегіонального сполучення, де немає будівель. Якщо є можливість, або ви ще невпевнено їздите за кермом – краще зупинитися на узбіччі і деякий час почекати, поки туман хоч трохи розвіється.