У 2018 році поліція України зафіксувала спад кількості викрадених автомобілів. Про те, які автомобілі потрапляють в групу ризику і що робить влада для зміни ситуації – в нашому матеріалі.

Зображення Угон автомобілів в Україні

Лідером сумної статистики залишається, як і раніше, Київ. У столиці за 9 місяців поточного року відбулася 221 крадіжка. На другому місці – Одеська область, 47 незаконних заволодінь, на третьому – Харківська – 36. Найбільшим попитом згідно отриманих офіційних заяв, користуються автомобілі марок Toyota, Mazda і Lexus. Хоча багато крадіжок відбувається і недорогих вітчизняних автомобілів, то пов’язано з високим попитом на запчастини до цих марок.

 

Що стосується марки автомобіля і кольору – в першу чергу ризикують власники машин чорного, сірого, сріблястого і білого кольорів. Таким непомітним відтінкам найлегше виїхати непомітно в загальному потоці машин. Автомобілі яскравих розмальовок теж викрадають. За неофіційними даними їх відразу переганяють для продажу в східні країни а також в Росію.

 

У поліції повідомляють, що за вісім місяців 2018 року була розкрито 38% таких злочинів. Також говорять про те, що в Києві плануються широкомасштабні навчання з протидії угонам. Обіцяють також розробку нової системи розкриття.

 

Посилити відповідальність за викрадення автомобілів вирішила і Верховна Рада, підтримавши законопроект 8184 у першому читанні. Після прийняття закону відповідальність за викрадення, в тому числі з використанням сканерів і інших спецзасобів збільшиться. Покарання – до 12 років тюремного ув’язнення з конфіскацією майна.