Гучні заяви в засобах масової інформації про те, що Верховний суд узаконив «евробляху» виявилися невірними. Щоб спростувати всі існуючі чутки про нерозмитнених автомобілях, Державна фіскальна служба оприлюднила офіційну позицію з цього питання.
УКРІНФОРМ спростовує чутки про законність нерозмитненої іномарки фото
У згаданому гучній справі головним фігурантом був громадянин України, який імпортується їм Toyota RAV4. Суд виніс рішення про неправомірне накладення стягнення. Але це стосується тільки 469 статті, яку неправильно використовувати в даному випадку, а митна служба застосувала її (штраф за “транзит” не в рамках статті).

Суть в тому, що якщо встановлено факт використання автомобіля, ввезеного в режимі «транзит», то розглядається питання про правопорушення за статтею 485 Митного кодексу України (щодо ухилення від сплати митних платежів). Згідно статті, якщо товар, розмитнений з пільг використовується не в зазначених у декларації цілях, на власника накладається штраф у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митного податку.

Якщо ж факти використання такого автомобіля в інших цілях не зафіксовані – до господаря авто будуть застосовуватися 481 і 470 стаття МКУ, в яких регламентуються терміни тимчасового і транзитного ввезення. Саме ці статті повинні застосовуватися до згаданого вище справі про Toyota RAV4.

Що ж стосується глобального вирішення питання ввезення імпортних б / у автомобілів – терміни у влади до кінця 2018 року. Адже залишилося всього два місяці до моменту завершення дії знижених ставок акцизного збору. Якщо відповідний закон прийнятий не буде, кількість незаконних машин на дорогах України буде тільки збільшуватися.