З 1 червня 2020 в Україні запрацювала автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху. Це перший етап запуску системи: камери поки відмічають лише перевищення швидкості з визначенням номера автомобіля порушника. Далі планується фото і відеозйомка інших подій з ознаками адміністративних порушень. За перші 8 хвилин роботи системи в системі зафіксовано більше 260 порушень правил.

На офіційному сайті МВС України розмістили список місцезнаходження камер на дорогах державного значення в Київській області (25 штук) і в Києві (20 штук). У переліку вказані ділянку і гранично допустиму швидкість на ній.

Є також інтерактивна карта розміщення приладів контролю (https://cutt.ly/tyV0Xf9).

Як відбувається процес фіксації порушень?

Дані з камери передаються в центр обробки інформації в патрульній поліції. Згідно реєстру, відповідальний співробітник визначає пункт порушення і виписує штраф.

“Лист щастя” приходить власникові автомобіля або його офіційному користувачеві, якщо останній внесений в електронну базу даних. У разі порушення правил водієм авто з іноземними номерами, штраф отримує людина, яка його ввезла на територію держави.

Інформація про те, що штраф виписаний, фіксується на сайті-сервісі перевірки адмінпорушень (https://bdr.mvs.gov.ua/) і в особистому кабінеті водія.

За перевищення швидкості більш ніж на 20 км / год – штраф 255 грн, більше ніж на 50 км / год – 510 грн.

В якості заохочення за те, що водій оплачує штраф протягом 10 днів після порушення – сума стягнення зменшується вдвічі. Тобто, при виписаному штрафі в 510 грн порушник заплатить тільки 255 грн.
Камери відеоспостереження на карті Києва:

Список точок, де розташовані камери фіксації в Києві і області: