Дотримуючись деяких правил вибору автомобілів з пробігом, ви зможете уникнути проблем не тільки при покупці, а й під час експлуатації.

Автомобілі з пробігом: переваги купівлі

Фото Вибір автомобіля з пробігом

Недорогий і новий автомобіль – однозначно краще, ніж старий і за високою ціною. Ось тільки новий не завжди по кишені. А бути незалежним від громадського транспорту, дозволяти собі відпочинок за власним маршрутом, мати інші привілеї власників автомобілів хочеться вже зараз, а не коли з’явиться більше грошей …

Тому майбутні власники машин намагаються «вирулити» між ціною, яка не сильно вдарить по кишені і дасть переваги особистого транспорту. Отже, на що ж варто звертати увагу, вибираючи авто з пробігом.

Визначте головні завдання б/в авто

В першу чергу слід визначитися з тим, куди найчастіше ви будете їздити. Якщо потрібно переміщатися в основному по місту – не варто звертати увагу на габаритні автомобілі.

Компактні моделі більш маневрені в реаліях перевантажених доріг. Але в той же час, якщо у вас велика сім’я – в компактну машину не всі комфортно помістяться, а в невеликий багажник не втиснуться покупки й можливо, вам знову захочеться продати машину.

Питання про двигун: дизель чи бензиновий, електро чи гібрид? А може встановити ГБО? Дизельний частіше вибирають, якщо планують часто їздити на далекі відстані. Але не дивлячись на надійність, після 150-200 тисяч пробігу дизельний мотор, як правило, вимагає дорогого ремонту.

При виборі електромобіля головним питанням є залишковий ресурс акумуляторної батареї. Тому що можна купити екземпляр «за вигідними цінами» і відразу ж «влетіти» на купівлю нового акумулятора, який затягує ще на півмашини. Якщо програмним шляхом показується ємність на рівні 97-100% – від покупки краще відмовитися, тому що такий рівень на старому авто може бути тільки після встановлення нового акумулятора. Але навряд чи перед продажем власник або посередник це будуть робити.

Скоріш за все – це трюки зі скиданням програмного забезпечення.

Фото Вибір автомобіля з пробігом

Якщо ви плануєте встановлювати ГБО, враховуйте, що не всі двигуни розраховані на роботу з газом. Наприклад, мотори деяких моделей без гідрокомпенсаторів вимагають кожні 25-30 тис. км пробігу регулювання зазорів клапанів. Інші мотори, з безпосереднім уприскуванням палива – вимагають дорогої установки або не можуть функціонувати належним чином з електронним блоком керування вприскування бензину.

Тепер що стосується приводу – фахівці кажуть, що краще витратитися на хороші зимові шини, ніж переплачувати за повний привід. Тому що, наприклад, повний привід SUV на серйозному бездоріжжі може відключитися через перегрів міжосьової муфти.

Якщо любите їздити на природу, захоплюєтеся, наприклад, полюванням, риболовлею або під час літньої відпустки подобається їздити по гірських місцевостей – тоді «рулить» справжній позашляховик, не “паркетник».

Історія автомобіля

Зупинившись на конкретній моделі, шукайте оголошення про продаж в різних джерелах. Тоді можна дізнатися середню вартість по ринку. Якщо вартість занижена – однозначно варто задуматися про причини.

Обов’язково перевірте історію автомобіля. Продажі, ремонти, пробіг і ДТП, в які потрапляв автомобіль відображаються:

  • в електронному кабінеті водія – якщо власник зареєстрований в сервісі;
  • безкоштовні сервіси перевірки по VIN-коду – з мінімальною кількістю даних;
  • платні сервіси перевірки по VIN – надаються дані з державних і приватних реєстрів.

На платних сервісах перевірки вам нададуть інформацію про країну реєстрації і заводську комплектацію, всі сервісниі роботи, динаміку пробігу. Ви отримаєте фотографії минулих періодів авто і дізнаєтеся, чи використовувалася машина в якості таксі.

Оплата за перевірку в будь-якому випадку обійдеться дешевше, ніж купити б/у автомобіль після серйозної ДТП, відновлений абияк в гаражних умовах.

Діагностика б/в авто

Фото Діагностика автомобіля

Продаж уживаних автомобілів – прибутковий бізнес. І на ринку є багато перекупів, які не особливо турбуються про майбутніх власників. Тому ви можете купити повністю “убитий” двигун, який покаже себе добре на тест-драйві, замасковані дірки в металі свіжим фарбуванням, вичищений салон, який використовували в якості таксі, «вилизаний» підкапотний простір з маслом, що протікає або «скручений» вдвічі пробіг.

Для початку, щоб не втрачати час з нечесними продавцями, задавайте конкретні технічні питання про автомобіль. Якщо перша перевірка пройшла вдало – переходьте до наступного етапу контролю.

Якщо ви водій з досвідом – можете деякі параметри перевірити особисто і помітити, що продавець замовив передпродажну підготовку. За допомогою уваги, окоміру, дзеркала та ліхтарика. Наприклад, переглядаючи лакофарбове покриття під гострим кутом, простіше побачити розбіжність відтінків, шпаклівку і грунт. А ліхтарик і дзеркало покажуть приховані дефекти в важкодоступних місцях. Це тільки поверхнева перевірка і тільки початок ревізії. Необхідно перевірити роботу всіх вузлів, стан систем і наявність дефектів на момент покупки.

Навіть якщо ви вирішуєте купити автомо, можна буде поторгуватися, дізнавшись про те, що деякі елементи не в найкращому стані, вимагають термінового ремонту або заміни.

Комплексне обстеження вашого майбутнього помічника краще довірити сервісному центру. Пильні майстри, використовуючи специальну техніку та обладнання, швидко помітять, що з уживаною машиною не так, визначать, як працюють всі вузли і системи. Інженери:

  • перевірять стан ЛКП кузова;
  • діагностують ходову частину;
  • перевірять двигун;
  • контролюють електрику і електроніку;
  • оцінюють стан салону;
  • проводять тест-драйви.

І тоді ви бачите реальну картину. Чи варто говорити, що сервіс, який перевірятиме авто, повинні вибрати ви, а не продавець.

Купівля старих авто у офіційних дилерів

Машини з пробігом продають також офіційні дилери. Виробники часто запускають програми обміну старих машин на нові з доплатою. Тоді власники, яким не хочеться ремонтувати машину, гарантійний термін обслуговування якої закінчився, «здають» їх в обмін на нову.

Автомобіль «приводять в порядок» і продають новим власникам. Купуючи у дилера, ви навіть можете отримати безкоштовний кредит підбір – вибір програми і банку, які фінансують покупку.

Висновки

Головні меседжі: передпродажну підготовку автомобіля, яка приховує недоліки і “трюки” посередників можна попередити, закликавши на допомогу фахівців і здоровий глузд.

Елементарна увага до деталей, інформація про автомобіль, доступна по ВІН-коду, а також діагностування в спеціалізованих сервісних центрах, де майстри розглянуть машину зовні, продіагностують роботу всіх вузлів, допоможуть зробити правильний вибір авто з пробігом.

Записуйтеся, проведемо діагностику, якщо ви покупець або передпродажну підготовку – якщо вирішили продати автомобіль:


Ми знаходимося: вул. Фанерна 4, біля “Комфорт Таун”.