Стартував сезон «перевзування» для наших автомобілів. Як визначитися з правильною гумою, щоб комфортно їздити – читайте в нашій статті.

Залежно від погодних умов якість гуми має бути різним. Правда, в зв’язку з теплими зимами, які вже кілька років поспіль гостюют в Україні, питання залишається спірним. Але все ж краще мати в арсеналі зимові види покришок, щоб в «несподіваний» момент, коли піде сніг, ви спокійно їх поміняли.

Яку гуму вибрати на зиму зображення

Кожному водієві – різні покришки

Водіям, які спокійно їздять і вважають за краще передбачувані маневри можна придбати шини без шипів. Але на слизькому покритті потрібно завчасно сповільнювати хід і дуже обережно повертати. Хоча деякі фрикційні шини можуть справлятися і зі сніговими переметами і льодової скоринкою на поверхні асфальту.

Бути впевненим у таких умовах можна завдяки надміцної складу гумової суміші. Один з таких варіантів – Nokian Hakkapeliitta R3. Для місцевості України з помірним кліматом або де дороги добре чистять можна використовувати і колеса типу Nokian WR D4. Вони розраховані на м’яку європейську зиму.

Шиповані шини дозволяють водієві вільніше маневрувати. Такий вид покришок більш безпечний для водіїв без досвіду а також швидким і нестриманим. Автомобілі, які не оснащені сучасними технологіями надійності теж обов’язково повинні бути перевзуті в шиповану гуму. Такі покришки добре проявляють себе і на заміських дорогах, з льодовим і сніжним шаром.

Але все ж водієві варто відповідати за стійкість машини на дорожньому покритті. Тому, навіть використовуючи шини з додатковим захистом від ковзання, необхідно обмежувати швидкість руху і планувати поїздки з тимчасовим запасом.

Що з ціною?

Чим більше наворотів, таких як полегшені шипи, підсилювачі гальмування, армовані боковини, снігові кігті і мікрокристали в гумової суміші, тим вище ціна. Але тим і вище безпеку водія на дорозі.

Один з варіантів середньої цінової категорії – Nordman з недорогий «липучкою» RS2. У їх виробництві використовують шиповку Nordman 7 і протектор фрикційної покришки Nokian Hakkapeliitta R. Ці колеса на 35-40 відсотків дешевше елітних аналогічного типорозміру.