Вибираєте магнітолу для автомобіля? Пропонуємо перелік питань, на які варто звернути увагу перед тим, як купувати.

Типорозміри

Існує 2 стандарту розміру передньої панелі DIN1 і DIN2. Глибина і ширина посадкового місця у них однакова – 160 мм (глибина), 178 мм (ширина), а висота відрізняється:

  • Варіант DIN1 – 178 * 50 мм, використовується для старіших моделей авто.
  • Варіант DIN2 – 178 * 100 мм. Це більш просунуті моделі для сучасного автомобіля. Цей розмір дозволяє вбудувати більше модулів для управління – навігатор, камери спостереження, ТВ-тюнер та ін.

Тип дисплея

  • Текстовий – найпростіший і недорогий вид. Показує частоту мовлення радіостанції. Дозволяє тільки налаштувати хвилю і бачити назву композиції.
  • Рідкокристалічний монохромний або кольоровий. Показує частоту мовлення, назва станції і композиції, каталог, деякі композиції супроводжуються примітивною графікою у вигляді смуг, точок, меню самої магнітоли.
  • Сенсорний. На ньому можна не тільки з легкістю вибрати радіостанцію за назвою, а й подивитися карту руху (якщо є навігатор), прокласти маршрут і навіть подивитися фільм.

Вихідна потужність

Якісний звук потребує гарного обладнання. Тому, якщо обираєте хорошу акустичну систему, потурбуйтесь про те, щоб потужність вихідного сигналу була відповідною. Інакше включений на максимум звук дасть “хрипи”, і при вказаних 4*50 Вт – зможете отримати номінальну потужність не більше 15-20 Вт. Підсилити звук динаміків та сабвуфера можна додатковим підсилювачем.

Еквалайзер

Чим більше налаштувань в еквалайзері, тим точніше ви налаштуєте тембр звучання, низькі і високі частоти. Магнітоли середньої і високої цінової категорії навіть дозволяють налаштувати індивідуально звучання кожної колонки.

Чутливий тюнер

Якщо ви любите слухати радіо – в плеєрі повинен бути впевнений прийом станцій: показник чутливості не менш 1 мкВ. Ви зможете ловити улюблену хвилю, виїжджаючи за місто, або, наприклад, подорожуючи по місцевості, де сигнал поганий.

Входи-виходи

Чим більше різних входів і виходів у вашому пристрої, тим більше гаджетів ви зможете до нього підключати. А це комфорт в керуванні автомобілем і безпека на дорозі. Bluetooth, TVтюнер, підтримка тегів ID3, підтримка iPhone, пульт керування, штатні кнопки рульового керування, еквалайзер, Android Auto, USBнакопичувачі та карти пам’ятібудуть доступні, якщо ви приділите увагу цьому питанню.

Кількість каналів

2-х канальний програвач дозволить вам встановити тільки 2 динаміки. 4-х канальний – чотири. З 5-ти канальним ресивером ви зможете 4 колонки доповнити сабвуфером.

Бренд

Якість звучання, функціонал та надійність в експлуатації залежить від бренду. Є різниця: заощадити і купити китайський пристрій або підібрати магнітолу відомих виробників таких, як Alpine, Pioneer, JVC, Kenwood, Sony.

 

Читайте про тестування 20 інформаційно-розважальних систем для автомобіля в матеріалі.