Один раз на рік кожного водія-початківця чи досвідченого, наздоганяє неприємна думка, пов’язана з придбанням страховки. Особливо якщо мова йде про вибір дорогого каско. Чим тонший гаманець, тим більше небажання витрачати кілька сотень і тисяч гривень за раз. Пропонуємо розглянути способи заощадити на страховці.

Купуйте заздалегідь

фото Экономим на авто страховке - советы от Автостейт

Перша порада: подумайте про страховку ще на етапі купівлі машини. Перш ніж вибрати конкретну марку та модель, згадайте про необхідність застрахувати покупку. На ціну поліса впливають 8 коефіцієнтів:

 • Вартість автомобіля.
 • Об’єм двигуна.
 • Місто реєстрації транспортного засобу.
 • Стаж водіння.
 • Вік водія.
 • Час дії попередньої страховки.
 • Скільки часу використовується авто (на рік).
 • Кількість водіїв, які будуть керувати машиною.

Тут варто задуматися, чи виправданий вибір розкішного автомобіля. Обов’язково потрібен позашляховик чи досить міського автомобіля, страховка якого обійдеться дешевше? Також страховики високо оцінюють вартість кабріолетів, оригінальних моделей лімітованого випуску.

Страхуйтеся онлайн

Фото Страховка автомобиля онлайн - способ сэкономить

Завдяки інтернету теж можна заощадити на страховці і знайти пропозицію, яка буде якомога менше обтяжувати вашу кишеню. Але доведеться виділити час, щоб проаналізувати пропозиції та порівняти ціни.

В цьому випадку альтернативою для власників авто стане використання онлайн ресурсів, які допомагають швидко отримати інформацію про автострахування.

Таким способом можна не тільки порівняти дані, але і вибрати варіант страхування, який буде вигідним за ціною і змістом: електронні поліси дешевше стандартних на 10%. Крім того, обраний автополіс онлайн можете оплатити банківським переказом або кредитною карткою. Сам документ завжди з вами – зберігається в смартфоні, в PDF-форматі.

Зрівнюйте пропозиції

Це порада для покупців як приватного, так і корпоративного страхування. Порівняння пропозицій займає деякий час, але якщо хочете знизити вартість поліса, без нього не обійтися.

Пам’ятайте, що коли справа стосується страхування, не завжди варто слідувати рекомендаціям друзів, тому що кожен випадок розглядається страховиком по-різному.

Також не рекомендуємо автоматично продовжувати страховку ще на рік в одній і тій же компанії. Якщо хочете заощадити на покупці, кожен раз, коли наближається термін закінчення поліса, варто порівнювати актуальні пропозиції на даний момент.

Використовуйте знижки

Фото Как сэкономить на страховке автомобиля

Страхові компанії пропонують знижки при продажу спільного страхування цивільної відповідальності і автострахування. Іноді в такому випадку можна заощадити до 10 відсотків. Але варто ретельно проаналізувати оффер, щоб переконатися в його вигоді.

Перед тим, як застрахувати авто, порівняйте пропозиції страховиків, які пропонують знижки пільговим категоріям.

Сьогодні розраховувати на -50% можуть:

 • пенсіонери;
 • учасники бойових дій;
 • ті, хто має довідку про інвалідність (II групи);
 • постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи (I або II категорії).

Різноманітність франшиз

При покупці страховки для авто водії орієнтуються на те, скільки вона коштує. Обсяг основного страхування регулюється положеннями Закону про обов’язкове страхування. В цьому випадку вартість не визначає якість, сума відшкодування збитків однакова, незалежно від компанії.

Франшиза – кошти, які не повертаються в разі ДТП, чим вона більша, тим нижче ціна договору. Купуючи поліс з нульовою франшизою, вдасться зекономити кілька сотень гривень.

Страховий ринок дуже динамічний. З цієї причини уважно стежте за змінами. Особливо, коли автоцивілка добігає кінця. Продовження договору з одним і тим же страховиком не завжди означає найнижчі ставки і винагороду за лояльність. Вивчивши доступні пропозиції і скориставшись порадами, ви точно заощадите свої гроші на оформленні автополісів.