Якщо ви зловживаєте їздою на низьких оборотах – ви впевнено рухаєтеся до серйозних поломок автомобіля і так витрачаєте більше бензину.

Їздити на високих передачах і низьких оборотах добре, якщо ви на рівній місцевості і маєте приблизно одну швидкість. Якщо ж ви чуєте вібрації двигуна, значить поріг безпечної швидкості обертання вже досягнули. Відразу ж збільшується навантаження на зчеплення, вали та підшипники.

На нижчій передачі варто їхати під гору. Для дизельного двигуна оптимальний крутний момент – 1750-2500 оборотів в хвилину, для атмосферних бензинових двигунів – 3000-4000 об/хв, для турбованих – більш широкий діапазон від 2500 до 5000 об/хв.

Зниження оборотів негативно впливає на трансмісію і елементи мотору. Якщо ж ви різко прискорюєтеся на 1500-2000 об/хв, автомобіль споживає більше палива і збільшується навантаження на мотор. Крім того, якщо дорога складна, наприклад якщо на покритті сніг або вода – це стає ще й небезпечно.

Кривошипно-шатунний механізм і поршнева група теж вразливі при низькій швидкості обертання. Крім того, поршні отримують велике бокове навантаження, а в екстремальних ситуаціях кільця пошкоджуються. Це призводить до розгерметизації поршнів в циліндрах. В результаті – потрібен ремонт всього двигуна.

При їзді на низьких оборотах двигуна і збільшеним навантаженням на двигун, накопичується нагар. Коли робота мотора правильна – залишки горіння із зусиллям видаляються з камери згоряння, в разі ж, коли мотор працює на низьких оборотах – нагар відкладається на клапанах, стінках камери згоряння та поршневих кільцях. Через велику кількість нагару падає потужність, порушується робота турбіни і підвищується витрата пального.

Також через навантаження на розподільний вал ви можете чути стукіт, детонацію, а іноді відчувати ривки через раннє займання пального.

Низькі обороти також шкідливі для ланцюга ГРМ. Часто зустрічається розтягнення ланцюга через те, що в цей момент не підтримує оптимальний ККД двигуна. Подібний тип роботи мотора прискорює процес розтягування і кількість годин їзди без майстерні зменшується.