Проект постанови, який підготувало МВС включає ряд нових умов, яких мають дотримуватися не тільки власники транспорту, а й пішоходи.

  • Перше – це обов’язкове користування ременями безпеки. Правило стосується і тих, хто зараз має право їздити, не пристебнувшись – інструктори з водіння, водії та пасажири таксі, оперативно-рятувального і транспорту спецпризначення. Виняток буде тільки для пасажирів з обмеженими фізичними можливостями.
  • Другий пункт стосується відбивних елементів на одязі. Раніше це питання було рекомендаційного характеру, тепер пішоходи, які будуть рухатися по проїжджій частині в темну пору доби обов’язково повинні мати світловідбиваючі елементи. У вигляді наклейок, стрічок або жилетів.
  • Третій з основних аспектів внесених змін до правил дорожнього руху – стосується велосипедистів. Тепер вони зможуть рухатися по смузі, призначеній для громадського транспорту. Це буде більш безпечно для власників велосипедів, тому що швидкість автобусів, тролейбусів і трамваїв в 1,5-2 рази менше швидкості для всіх інших учасників руху.
  • Четверте – це різні правки технічного характеру. Наприклад, що стосуються перевезення небезпечних вантажів, класифікації водійських посвідчень (для керування мотоциклом з боковим причіпом тепер потрібно категорія В1 а не А, як раніше).

Також згідно правок може змінитися зовнішній вигляд одного з дорожніх знаків – «Кінець дороги з удосконаленим покриттям». Запропонована нова назва – «Зміна покриття», а саме зображення знаку доповнюється автомобілем і дорога показана горизонтально, а не в перспективі.

Фото Зміни в ПДР

Нагадаю, що в цьому році Кабмін вніс ще зміни в правила дорожнього руху. Ось деякі з них:

  • Водії таксі можуть пересуватися по смузі для громадського транспорту, висаджувати і брати пасажирів. При цьому машинами таксі вважаються тільки ті, у яких є помаранчевий ліхтар на даху, червоний і зелений на лобовому склі або шашечки;
  • Запроваджено штрафи за порушення ПДР, зафіксовані камерами відеоспостереження – за перевищення швидкості, проїзд на червоний сигнал світлофора, парковка в забороненому місці, втеча з місця ДТП та ін.

Крім того, в Кабміні пропонують відправляти водіїв, які систематично порушують ПДР на повторні курси кермування. Після цього недбайливі водії повинні будуть повторно проходити та іспити на право керування транспортного засобу.