Водії сьогодні проводять дуже багато часу в пробках, все великі міста страждають від цієї проблеми. У цій ситуації будь-який відвернеться від того, що відбувається на дорозі. Також можна зустріти багато неадекватних водіїв: хто не має достатнього досвіду водіння, а хто просто говорить по телефону і не стежить за дорогою. У всіх цих ситуаціях безпеку на дорозі знижується. Ми зібрали десятку способів, які збільшують безпеку на дорозі і зможуть зробити вас більш вмілим водієм.

Здолайте слизьку дорогу

слизька дорога фотографіяРекомендуємо вибрати безпечне місце для практики водіння автомобіля, наприклад, автостоянка без машин або спеціальний майданчик для навчання. Після снігу або звичайного дощу можете відразу ж відправлятися в намічене місце. Таким чином, ви відчуєте автомобіль на слизькому покритті, і дізнаєтеся межі машини в таких ситуаціях. Також ви зможете оцінити, коли вона втрачає зчеплення з дорогою. Краще помістити себе в заплановані незручні обставини, що вже при необхідності вивчати свій автомобіль.

Ще раз нагадаємо, що все це потрібно робити в безпечному місці, де вам не будуть заважати ліхтарні стовпи або інші машини. Пам’ятайте, що краще все це робити на маленькій швидкості і набиратися досвіду поступово.

Відео ігри

Не дивуйтеся, цей спосіб і справді дуже хороший. Якщо ви ще сумніваєтеся, тоді дайте відповідь на одне питання: для чого пілоти навчаються на стимуляторах? Відео-ігри дозволяють водієві набагато поліпшити навички водіння. Але, для цього потрібно вибирати таких представників, які надають якомога більше реалістичний віртуальний автомобіль. Саме так можна навчитися уважності, а без неї не можна назвати себе хорошим водієм. Також розвивається реакція і візуальна траєкторія руху. Все це закріплюється на підсвідомому рівні.

Механічна коробка передач

як стати хорошим водієм механічна коробка фотографіяАвтоматична коробка передач сьогодні є досить частим явищем. Ці трансмісії практичні, але вони не передадуть повне відчуття всього автомобіля. Багато новачків вміють водити машини тільки з такою коробкою передач. Але отримавши досвід водіння з МКП, ви зможете з великим рівнем синхронності взаємодіяти своїми руками і ногами. Ви будете краще відчувати момент зчеплення. Додатково, ви навчитеся гальмувати швидкістю.

Після такого навчання, ви зможете поліпшити рівень уваги на дорозі, оскільки для водіння таких машин потрібно більше уваги. Відзначимо, що потрібно обов’язково навчитися рушати під гірку.

Ніколи не користуйтесь телефоном і вимкніть радіо

Для новачків на дорозі краще класти мобільний телефон в бардачок, а радіо взагалі не включати. Саме ці речі сильно відволікають водіїв від дороги. Відзначимо, що статистика говорить про телефон, як про найчастішою причини появи небезпек на дорозі.
Навіть якщо ви не говорите по телефону, а просто кілька секунд поглянули на екран смартфона, оскільки вам прийшло повідомлення, це може стати причиною небезпеки. Ви можете не побачити червоний колір світлофора або щось подібне. Досвідчений водій зможе швидко впоратися з ситуацією, але новачок може потрапити в аварію і закупорити рух на дорозі на довгий час.

Автошкола

Навіть якщо ви здавали на права і проходили всі навчання в автошколі, не зайвим буде найняти інструктора для повторного навчання. Він зможе побачити ваш рівень водіння і надати вам кілька рекомендацій, щоб поліпшити його. Можна відвідати курси аварійного водіння, там ви точно будете вважати себе новачком. Ви наберетеся безцінного досвіду для екстремальних ситуацій.

Ралі школа

Школа ралійного майстерності також дозволить поліпшити свої навички водіння. Закінчивши цей навчальний заклад, ви будете почувати себе більш впевнено не тільки на асфальті, але і подорожуючи по бездоріжжю. Ви навчитеся професійно відчувати потужний автомобіль, який працює на межах двигуна. Це просто дивовижний досвід, який в нашій країні точно стати в нагоді.

Автокрос

Автокрос включає в себе проходження дистанції за мінімальний час. Також є вправи, які вимагають проходження перешкод. Ви будете відточувати свою майстерність і межі свого автомобіля в реальних умовах.

Ігноруйте неадекватних водіїв

Грубі і неадекватні водії на дорозі це вже норма, ми кожен день стикаємося з ними і вони змушують нервувати навіть самого терпимого автомобіліста. У свою чергу, ми показуємо своє невдоволення: сигналимо їм услід. Це роздратування впливає на вашу уважність на дорозі. Водії після таких ситуацій стають більш агресивними. Радимо вам намагатися не реагувати на таких водіїв.

Ситуаційна обізнаність

як стати хорошим водієм фотографіяПісля декількох тренувань ви можете відчути себе експертом, але поспішаємо вас розчарувати, в реальності все може виявитися зовсім не так. Кілька тижнів для водія це дуже маленький термін і те, що боязнь водіння пішла не означає, що потрібно повністю покластися на свої вміння.

Вам потрібно вчитися на практиці, яка носить назву ситуаційна обізнаність. Це дуже важливо і для інших аспектів життя людини. Механічна коробка дозволяє більш реально оцінити ситуацію на дорозі і бути більш уважним до того, що відбувається. Для більшої пильності вам потрібно навчити бачити все своє оточення.

Стартуйте з простого: постарайтеся відстежувати всі дорожні знаки на своєму шляху. Потім спробуйте не пропустити жодного пішохідного переходу або доріжки для велосипедистів. Після того, як ви навчилися стежити за знаками і розміткою, можна приступити до наступного етапу.

Тепер приступите до стеження за всіма транспортними засобами, які вас оточують. Також обов’язково стежте за проїжджаючими мотоциклами. Крім майстерності керування машиною, це одні з основних моментів, які проговорюються в школах спортивного водіння.

Намагайтеся більше їздити на автомобілі

Практика це найкраще що ви можете зробити для поліпшення своїх навичок! Чим більше часу ви за кермом, тим більше досвіду у вас буде. В автошколі ви отримуєте маленький досвід, але якщо його закріпити самостійними заняття, ви станете чудовим водієм. Практику можна чимось замінити. Без щоденних занять ви не зможете закріпити свої навички. Тим більше їх можна навіть розгубити. Головне перебороти свій страх і почати водити якомога частіше!

Ви стикалися з проблемою боязні водити автомобіль? Якщо так, то як вам вдалося його подолати?