З кожним роком все більше і більше країн відмовляються від автомобілів з внутрішнім двигуном згоряння. У нашій країні також можна спостерігати бум електромобілів. Хоча за темпами зростання кількості електрокарів Україна знаходиться не на останньому місці, але загальна кількість таких транспортних засобів в порівнянні з іншими країнами Європи досить маленьке. Коли ж Україна зможе повністю перейти на використання електрокарів?

электрокары фотографияБагато країн відмовляються від використання бензинових або дизельних автомобілів, оскільки вони сильно впливають на викиди в повітря. Також як причину відзначає залежність від нафтопродуктів. Уряду стимулюють громадян купувати саме електромобілі. Вони видають гранти, і стискають податки для таких людей. У деяких країнах же через 10-20 років планується взагалі заборонити продавати автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння.

Франція і Великобританія заявила, що в планах перехід на електрокари буде здійснено вже до 2040 року. Відзначимо, що поки в другій країні кількість зелених автомобілів одно тільки 5%. Для збільшення цього показника уряд пропонує британцям грант на покупку: 35% вартості звільняється від податку. Франція поки має електрокарів тільки 1,2% від усіх транспортних засобів. Тут уряд пропонує компенсувати 10 тисяч євро.

Також про аналогічні плани заявила Індія. Її прагнення пояснюється забрудненням повітря. Greenpeace каже про смертях 2,3 млн чоловік саме через викиди в атмосферу. У цій країні заборона на покупку машин на бензині і дизелі планують ввести в дію в 2030 році. Уряд буде субсидіювати покупки електрокарів ще кілька років.

Нідерланди вже в 2025 році перейдуть на електрокари. Тут стимулюють людей місцева влада. Покупці зелених автомобілів звільнені від податку на реєстрацію власності.
Німеччина пропонує ввести аналогічну заборону на всій території ЄС з 2030 року. Сьогодні вони ввели стимули для їх покупки: 10 років не потрібно платити податки на власність і надаються низькі ціни для кредиту.

Найбільша кількість електрокарів розміщено в Норвегії. Близько 30% автомобілів тут – не бензинові і не дизельні. Уряд не оподатковує електромобілі 25% ПДВ і спеціальним податком на машину. Додатково можна платити знижений грошовий збір.

Через жорсткостей до екологічним вимогам багато автовиробників починають більше орієнтуватися на виробництво гібридних машин або електромобілів. Нові автомобілі Volvo в 2019 році отримають акумулятор і електродвигун. Mercedes, Audi і Volkswagen також не відстають в цьому питанні.

Як прогнозує Bloomberg New Energy Finance, вже через десяток років електрокари будуть дешевше машин з ДВС. Сьогодні половину вартості електрокара становить батарея, але в 2030 році ціна акумулятора впаде більше ніж в половину. Купити зелений автомобіль буде також затратно, як і стати власником звичайної машини вже через 10 років. Потім вони будуть ще більш дешевими.

електрокари в Україні фотографіяУ 2012 році в Україні було зареєстровано сім електрокарів, але сьогодні їх вже більше 3 000. Для порівняння, в Білорусі зареєстрували тільки 27 електрокарів, а в Молдові – 47. У 2015 році у нас депутати прийняли законопроект, який скасовує ввізне мито на цей тип транспорту, що і вплинуло на такий стан речей. І це не межа, міністерство інфраструктури прагне знизити вартість електрокарів на 20%.

За поданому проекті в Україні до 2021 року потрібно звільнити імпортні електромобілі від деяких податків. Також планується знижка для автодилерів, які займаються їх розповсюдженням.

Скільки можуть коштувати електрокари в Україні?

Міністр інфраструктури стверджує, що пільги зможуть залучити в Україну великих автовиробників. Відзначимо, що розробкою проекту для стимулювання продажів електромобілів займався Tesla Club Ukraine. Представник компанії говорить, що розвиток електрокарів в Україні є незворотнім. Він прогнозує, що до 2040 року автомобілі з ДВС не продаватимуться. Відзначається, що ще п’ять років тому мало хто думав, що вже сьогодні відбувається буде реальністю.

Зі збільшенням кількості електрокарів у нас росте мережа для зарядки такого типу автомобілів. На початок осені минулого року їх було вже 600 штук.